Unai Emery: postaramy się z Lechem wygrać

Trener zespołu Villarreal ma duże doświadczenie w prowadzeniu z sukcesami drużyn hiszpańskich, wygrywał z nimi Ligę Europy, w ubiegłym roku dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Twierdzi, że celem jego drużyny jest wyjście z grupy Ligi Konferencji na pierwszym miejscu, a biorąc pod uwagę wcześniejsze osiągnięcia, zespół ma 60 procent szans na dotarcie do finału i wygranie go.

Unai Emery podkreślił, że choć Lech odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów i źle mu szło w pierwszych ligowych meczach, to jest aktualnym mistrzem Polski, ostatnio wrócił do wygrywania. Ma swoją historię w europejskich pucharach, mocny środek boiska z zawodnikami przyzwyczajonymi do zwyciężania. – Takiego rywala trzeba szanować, ale chcemy z nim wygrać. Musieli do nas przyjechać, więc będzie im trudniej. Zobaczymy, jak będą zmotywowani – mówi hiszpański trener zapewniając, że jego ekipie motywacji nie zabraknie.

Villarreal, który dobrze rozpoczął rozgrywki ligowe, nie stracił jeszcze bramki, chce kontynuować to, co robił w poprzednim sezonie – pracować nad własnym stylem, wzmacniać pewność siebie, osiągać jak najlepsze wyniki. Rok temu trenerem, który wygrał Ligę Konferencji, był Jose Mourinho. To pokazuje skalę trudności, ale Unai Emery chce pójść w jego ślady. Jak twierdzi, dla piłkarzy możliwość rozgrywania dwóch meczów w tygodniu to szansa częstego pokazywania się, a dla niego obowiązek dobrego zarządzania drużyną. Ma ona grać spójnie, równie dobrze w lidze hiszpańskiej i Lidze Konferencji.

Udostępnij:

Podobne

Sprowadzili nas na ziemię. Jak zwykle

Lech Poznań nigdy nie stanie się europejską potęgą. Ma jednak wszystko, by być czołową ekipą w kraju, regularnym uczestnikiem rywalizacji pucharowej. Niektórzy twierdzą minimalistycznie, że

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną