Piłkarze Lecha zakończyli pierwszą część przygotowań do nowego sezonu – badania lekarskie i treningi na Bułgarskiej. Teraz ruszają na zgrupowanie do Centrum Badawczo-Rozwojowego we Wronkach. Do Poznania wrócą 6 lipca, po meczu kontrolnym przeciwko Dundee FC. Wcześniej rozegrają sparingi z Lechią Gdańsk (w sobotę we Wronkach) i Banikiem Ostrawa (3 lipca w Opalenicy).

Z Lechem nie mogą trenować piłkarze występujący w drużynach narodowych uczestniczących w Euro 2024 (Bartosz Salamon, Miha Blazić, Nika Kwekweskiri). O transferach nowych zawodników jeszcze nic nie słychać. Kadra Lecha została powiększona o graczy akademii. Zasilili ją też młodzi zawodnicy wracający z wypożyczeni.

Trener Niels Frederikson będzie miał do dyspozycji następujących zawodników:

Bramkarze – Mateusz Mędrala, Filip Bednarek, Bartosz Mrozek, Wojciech Zborek.

Obrońcy – Joel Pereira, Elias Andersson, Michał Gurgul, Antonio Milić, Bartosz Tomaszewski, Filip Dagerstål, Alan Czerwiński, Maksymilian Pingot, Filip Borowski, Wojciech Mońka, Kacper Wołowiec.

Pomocnicy – Jesper Karlström, Afonso Sousa, Ali Gholizadeh, Filip Marchwiński, Kristoffer Velde, Dino Hotić, Radosław Murawski, Antoni Kozubal, Adriel Ba Loua, Filip Wilak, Jakub Antczak, Igor Brzyski, Tymoteusz Gmur, Igor Stankiewicz.

Napastnicy – Mikael Ishak, Filip Szymczak, Kamil Jakóbczyk, Kornel Lisman.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,