Klub Sportowy Pyrki Poznań przygotowuje się do sezonu

Drugi rok z rzędu Klub Sportowy Pyrki Poznań deleguje zespoły do gry we wszystkich kategoriach rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej. W planach jest powołanie „Pyrkolandii”, czyli akademii dla najmłodszych, kontynuacja akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”, uruchomienie kolejnej edycji „Pyrkowej Ligi Szkolnej”.

KS Pyrki Poznań współpracuje także między innymi ze Szkołą Podstawową nr 46 oraz XVIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu (w tych placówkach funkcjonują klasy sportowe pod patronatem KS Pyrki Poznań), a klubowa młodzież doskonali swoje umiejętności także w ramach projektów takich, jak Młodzieżowe Centra Sportu, Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej czy „zRęcznie kręcimy na piasku”.

– Założenie jest bardzo proste – jak największej liczbie dzieci i młodzieży dać szansę na spełnianie sportowych marzeń właśnie dzięki piłce ręcznej oraz stworzyć jak najlepsze warunki do tego, aby swoja pasję i talent mogły rozwijać. To dlatego już drugi rok z rzędu do rozgrywek ligowych zgłaszamy zespoły we wszystkich kategoriach. Od początku moim marzeniem było zbudowanie zespołu seniorskiego w oparciu o swoje wychowanki. Ten cel powoli nabiera bardzo realnych kształtów, a nadchodzący sezon będzie w tym aspekcie kluczowy i da odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy już na to kolejne wyzwanie gotowi – zarówno w kontekście sportowym, jak i organizacyjnym oraz finansowym – mówi Karolina Peda, prezes i trener KS Pyrki Poznań.

Znakiem rozpoznawczym Klubu będzie również w dalszym ciągu piłka ręczna plażowa. BHT Pyrki Poznań to zespół z historią sięgająca 2006 roku i aktualny wicemistrz Polski seniorek w tej odmianie szczypiorniaka. Zespoły młodzieżowe KS Pyrki w zakończonym sezonie także pokazały się z bardzo dobrej strony, zdobywając chociażby srebrne medale MP młodziczek.

– Pyrki zawsze były i są kojarzone z piłką ręczną plażową. To niezwykle widowiskowa i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, która już niebawem może być włączona do programu Igrzysk Olimpijskich. Wiele naszych zawodniczek przez lata miało zaszczyt reprezentować Polskę w mistrzostwach Europy, świata czy igrzyskach sportów nieolimpijskich, dlatego plażówka zawsze będzie dla nas jednym z filarów budowania siły Klubu. W kolejnym sezonie plażowym do boju wyślemy jeszcze młodsze pokolenia zafascynowanych tym sportem zawodniczek  – dodaje Peda.

Zawodniczki KS Pyrki Poznań w ostatnim tygodniu sierpnia udadzą się na obóz przygotowawczy do Twardogóry. Rozgrywki ligowe ruszą w październiku, ale Klub prowadzi nabór ciągły do swoich grup. Dodatkowe informacje uzyskać można wysyłając e-mail na adres: biuro@pyrkipoznan.pl.

Fot. Maciej Dłubała

Udostępnij:

Podobne

Warta ukradła mecz Pogoni

W futbolu co jakiś czas zdarza się, że drużyna wyraźnie słabsza, koncentrująca się głównie na obronie, sprawia niespodziankę i odbiera punkty faworytom. W tym właśnie

Awans w Gdyni po męczarniach

Trudno się było spodziewać, że Lechowi z takim trudem przyjdzie wyeliminować pierwszoligowca w Pucharze Polski w 1/8 finału. Arka Gdynia okazała się dobrym, składnie grającym