Hokeiści Grunwaldu mistrzem po raz 25

Zakończono rozgrywki superligi hokeja na trawie mężczyzn sezonu 2020/2021. Finałowy mecz w Poznaniu między obrońcą tytułu miejscowym Grunwaldem i wicemistrzem Polski Pomorzaninem Toruń miał ciekawy przebieg i stał na wysokim poziomie. Zwyciężył Grunwald 5:0 (1:0). 2 bramki strzelił król strzelców tych rozgrywek Artur Mikuła (15, 60 min), a po jednej: Michał Lange (44) po znakomitej, solowej akcji, Paweł Bratkowski (48, krótki róg) oraz Karol Majchrzak (56). Końcowy wynik sugeruje dominację zwycięzców. Tymczasem przez 2/3 spotkania trwała wyrównana walka.

To 25. rekordowy tytuł Grunwaldu 85. MP. Triumfatorzy hokejowej superligi kończyli jednak rywalizację niepewni o przyszłość hokejowego potentata. Nie wiadomo dzisiaj czy i w jakim składzie Grunwald przystąpi do kolejnych rozgrywek.

W meczu o brąz, w derbach Poznania, AZS AWF pokonał Wartę 2:1 (0:1). Bramkę dającą prowadzenie „zielonym” strzelił w 21 min Waldemar Rataj. Decydujące gole dla akademików zdobył w 37 i 50 min. Łukasz Kurniewicz.

Z superligi spadł LKS Rogowo. Automatycznie awansowała Stella Gniezno. W barażowym dwumeczu o prawo gry w superlidze w kolejnym sezonie AZS Politechnika Poznańska (7. miejsce w superlidze w sezonie 2020/2021) pokonał Siemianowiczankę (2. lokata w I lidze). W Poznaniu AZS wygrał 8:1, a w Siemianowicach był remis 3:3.

Końcowa klasyfikacja superligi: 1. Grunwald Poznań, 2. Pomorzanin Toruń, 3. AZS AWF Poznań, 4. Warta Poznań, 5. Start 1954 Gniezno, 6. LKS Gąsawa, 7. AZS PP, 8. LKS Rogowo.

Udostępnij:

Podobne

Tydzień na szóstkę

Na przerwę reprezentacyjną Lechici udali się w szampańskich nastrojach. W najważniejszym momencie przyszła znaczna zwyżka formy, świadczy o tym efektowne odprawienie Djurgarden na ich terenie