Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy weekend o złoto. Natomiast trzeci w ligowej fazie rywalizacji AZS AWF Poznań zmierzy się w spotkaniu o brąz z lokalnym rywalem, czwartą drużyną elity – Wartą Poznań.

Przedostatni w ósemce najlepszych AZS Politechnika Poznańska czeka baraż z drugim zespołem I ligi – Siemianowiczanką o prawo występów w superlidze w sezonie 2021/2022.

Automatycznie do superligi awansowała pierwsza drużyna I ligi – Stella Gniezno. Z kolei automatycznie spadł zespół LKS Rogowo, który w ósemce był ostatni i nie zdobył żadnego punktu.

Ostatnie wyniki w superlidze: Rogowo – AZS AWF 3:5, LKS Gąsawa – Warta 1:3, Pomorzanin – AZS PP 5:2, Grunwald – Start 1954 5:0.

(AK)

Udostępnij:

Podobne

Warta odebrała punkty Rakowowi

Dzięki Zielonym przewaga Rakowa nad Lechem, który ledwo zremisował w Mielcu, nie wzrosła. Warta postawiła się liderowi. Mądrze się broniła, stać ją było na zdobycie

Tego meczu nie wolno nie wygrać

Gdyby Lech stracił punkty na starcie tegorocznych rozgrywek, pościg za ligową czołówką, który już dziś jest zadaniem bardzo trudnym, stałby się właściwie niewykonalny. Łatwo nie