Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy weekend o złoto. Natomiast trzeci w ligowej fazie rywalizacji AZS AWF Poznań zmierzy się w spotkaniu o brąz z lokalnym rywalem, czwartą drużyną elity – Wartą Poznań.

Przedostatni w ósemce najlepszych AZS Politechnika Poznańska czeka baraż z drugim zespołem I ligi – Siemianowiczanką o prawo występów w superlidze w sezonie 2021/2022.

Automatycznie do superligi awansowała pierwsza drużyna I ligi – Stella Gniezno. Z kolei automatycznie spadł zespół LKS Rogowo, który w ósemce był ostatni i nie zdobył żadnego punktu.

Ostatnie wyniki w superlidze: Rogowo – AZS AWF 3:5, LKS Gąsawa – Warta 1:3, Pomorzanin – AZS PP 5:2, Grunwald – Start 1954 5:0.

(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Poznań uwierzył w Skorżę

Możemy żałować, że mecz Lecha z Wisłą Płock został zaplanowany na piątkowy późny wieczór. Widzów będzie mniej niż przyszłoby na stadion w sobotę lub niedzielę.

Na takiego Lecha czekaliśmy. Od lat

Przełom nie polega na odczarowaniu po sześciu latach Łazienkowskiej. Prawdziwa zmiana jest taka, że pojechał tam Lech, o którym mówiło się, że ma poważne szanse