Udany drugoligowy debiut Lechitek

Bardzo dobrze weszły w nowy sezon podopieczne Ali Zając. Debiutując w II lidze, czyli na szczeblu centralnym, w trudnym meczu pokonały przy ul. Zagajnikowej doświadczony zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Do tej pory Ostrovia rywalizował w II lidze w grupie południowej. Teraz jest w północnej, gdzie grają zawodniczki Lecha Poznań UAM.

Spotkanie było wyrównane. Prowadzenie dla Lechitek uzyskała zaskakującym strzałem kapitan Sawicka, ale już po 3 minutach był remis, gdy Krawiec zaskoczyła Laskowską. Po przerwie Paula Fronczak pięknym strzałem z 30 metrów ustaliła wynik spotkania, choć emocji nie brakowało do samego końca.

Był to dobry mecz, z wieloma emocjami. Panie grały tak, jak (chwilowo?) nie potrafią piłkarze Lecha, z pełnym zaangażowaniem. Powinni wybrać się do Moraska i popatrzeć, jak sobie radzą młodsze koleżanki. Za tydzień Lech Poznań UAM wybiera się do innego beniaminka – PTC Pabianice. Lech/UAM Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:1 (1:1)
Bramki : 24’Sawicka, 47’Fronczak – 27’Krawiec.
Lech/UAM :  Laskowska, Betka, Sawicka, Kuleczka, Rosińska, Przybył, Wojtkowiak, Małyszka, Fronczak, Nowaczyk, Lechna .
Na zmiany wchodziły: Drzewiecka, Porada, Wasiewicz, Kwiatkowska, Teofilewska.
Ostrovia : Gilakowska, Napieralska, Świerblewska, Grajaszek, Kraszkiewicz, Urban, Golińska, Czerniejewska, Krawiec, Knuła, Drygas.
Na zmiany wchodziły : Paluch, Goplarek, Stasiak, Harasymko, Guźniczak.

Udostępnij:

Podobne

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną