Szukają młodych talentów

Chłopcy urodzeni w latach 2004-2007 mają szansę rozpocząć treningi w Lechu Poznań. Muszą jednak wykazać się predyspozycjami, bo nie każdy jest zdolny ruchowo, nie u każdego można znaleźć zadatki na dobrego sportowca. W najbliższy weekend na INEA Stadionie odbędzie się kolejna edycja programu Lech Poznań Talent's Day. Trenerzy zapraszają chłopców w wieku 6-9 lat. Poddadzą ich testom, sprawdzą ich możliwości.

Impreza będzie trwać dwa dni, w piątek i sobotę. 21 września o godzinie 10 powinni przyjść chłopcy z rocznika 2005. O godzinie 13 – rocznika 2004. Dzień później, czyli w niedzielę o godzinie 10 trenerzy sprawdzą możliwości chłopców z rocznika 2007, a o godzinie 13 –z rocznika 2006. Trzeba zabrać ze sobą odpowiednią odzież i sportowe obuwie i zjawić się pół godziny przed zajęciami przed oficjalnym sklepem Lecha. Tam odbędą się zapisy, zajęcia zostaną zorganizowane na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, za trybuną nr 1. Prawdopodobnie będą trwać 2 – 2,5 godziny.

Trenerzy obejrzą kandydatów na piłkarzy w akcji, sprawdzą, jak się poruszają, jak obchodzą się z piłką. Najlepsi otrzymają zaproszenie na treningi w klubie. Wszyscy uczestnicy zajęć będą mogli wejść na najbliższy mecz Kolejorza, z Widzewem Łódź – trenerzy wręczą im wejściówki. Rodzice lub opiekunowie, którzy przyjdą na Bułgarską, podczas zajęć nie będą się nudzić. Otrzymają zaproszenie do zwiedzenia stadionu, a w niedzielę wezmą udział w organizowanym tego dnia pikniku rodzinnym.

Organizując takie akcje klub chce „wyłowić” jak najwięcej utalentowanych chłopaków, zamienić ich w piłkarzy. Akademia dziecięca Lecha, którą od niedawna kieruje znany trener Krzysztof Chrobak, szkoli już setki kandydatów na piłkarzy. Takie zajęcia to dla nich szkoła życia. Jeżeli nawet nie zostaną piłkarzami, dużo zyskają. Sport kształtuje charaktery, uczy społecznego zachowania, zapewnia też zdrowie – każda godzina spędzona podczas ruchu na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na młody organizm. Chłopcy starsi trenują w akademii działającej we Wronkach. Mają tam szkołę z internatem i dobrze wyposażoną piłkarską bazę.

Udostępnij:

Podobne

Tydzień na szóstkę

Na przerwę reprezentacyjną Lechici udali się w szampańskich nastrojach. W najważniejszym momencie przyszła znaczna zwyżka formy, świadczy o tym efektowne odprawienie Djurgarden na ich terenie