Piłkarze Lecha rozjechali się po Europie. Niektórzy wrócą tuż przed meczem z Legią

Zawodnikom Kolejorza, grającym od początku sezonu co kilka dni, należała się chwila wytchnienia, choćby i na podróż na zgrupowania reprezentacji narodowych. Jednak ostatnio uzyskiwali dobre wyniki, byli w uderzeniu, więc taka przerwa może źle na nich wpłynąć. Jak na złość po wznowieniu rozgrywek ligowych stoczą trudny i ważny pojedynek, który będzie miał wpływ na ostateczny kształt tabeli – z Legią.

Biorąc pod uwagę reprezentantów drużyn młodzieżowych, Poznań opuściło aż 19 zawodników Kolejorza. Z ekipą Johna van den Broma przez prawie dwa tygodnie nie będą mogli trenować reprezentanci Polski, Gruzji, Szwecji, Portugalii, Słowacji, w tym polscy reprezentanci zespołu U21: Marchwiński, Pingot i bardzo ostatnio eksploatowany Szymczak. Wrócą oni do Poznania dopiero w środę, czyli trzy dni przed meczem z Legią, bo we wtorkowy wieczór w Suwałkach zmierzą się z Łotwą.

Także reprezentacja Szwecji swój drugi mecz rozegra dopiero we wtorek. O godzinie 20.45 w Sztokholmie podejmie Słowenię, więc Ishak i Karlstrom, niezależnie od tego, czy w tym spotkaniu zagrają, nie będą mieli dużo czasu na przygotowanie się do meczu z Legią. Trzeci reprezentant zespołu Trzech Koron, Dagerstal, zrezygnował z powołania, ponieważ w niedzielę został ojcem i musi pełnić obowiązki rodzinne.

Od początku sezonu bardzo często mecze rozgrywa będący w wysokiej formie Michał Skoraś. Ma szansę na debiut w koszulce z orłem na piersi. Na szczęście piłkarze Czesława Michniewicza już w niedzielny wieczór będą wolni, po spotkaniu w Cardiff z Walią, więc „Skóra” w poniedziałek może zameldować się w Poznaniu. Po ostatnim meczu ligowym trener Lecha życzył mu powodzenia w reprezentacji, ale nie w czwartkowym meczu przeciwko Holandii.

Reprezentacja Słowacji, prawdopodobnie z Lubomirem Satką w składzie, w niedzielę podejmie Białoruś. Obrońca będzie więc mógł stosunkowo szybko podjąć treningi w Lechu. Natomiast Gruzja ostatni swój mecz w ramach Ligi Narodów rozegra w poniedziałek w Gibraltarze. Citaiszwili i Kwekweskiri dopiero we wtorek mogą wylądować w Poznaniu, by przygotowywać się do meczu ligowego. Afonso Sousa, młodzieżowy reprezentant Portugalii, może być wolny już w sobotę wieczorem i od razu wyruszyć w podróż do Poznania. Jego drużyna rozegra tylko jeden mecz, przeciwko młodzieżówce Gruzji.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,