Piłkarze Lecha rozjechali się po Europie. Niektórzy wrócą tuż przed meczem z Legią

Zawodnikom Kolejorza, grającym od początku sezonu co kilka dni, należała się chwila wytchnienia, choćby i na podróż na zgrupowania reprezentacji narodowych. Jednak ostatnio uzyskiwali dobre wyniki, byli w uderzeniu, więc taka przerwa może źle na nich wpłynąć. Jak na złość po wznowieniu rozgrywek ligowych stoczą trudny i ważny pojedynek, który będzie miał wpływ na ostateczny kształt tabeli – z Legią.

Biorąc pod uwagę reprezentantów drużyn młodzieżowych, Poznań opuściło aż 19 zawodników Kolejorza. Z ekipą Johna van den Broma przez prawie dwa tygodnie nie będą mogli trenować reprezentanci Polski, Gruzji, Szwecji, Portugalii, Słowacji, w tym polscy reprezentanci zespołu U21: Marchwiński, Pingot i bardzo ostatnio eksploatowany Szymczak. Wrócą oni do Poznania dopiero w środę, czyli trzy dni przed meczem z Legią, bo we wtorkowy wieczór w Suwałkach zmierzą się z Łotwą.

Także reprezentacja Szwecji swój drugi mecz rozegra dopiero we wtorek. O godzinie 20.45 w Sztokholmie podejmie Słowenię, więc Ishak i Karlstrom, niezależnie od tego, czy w tym spotkaniu zagrają, nie będą mieli dużo czasu na przygotowanie się do meczu z Legią. Trzeci reprezentant zespołu Trzech Koron, Dagerstal, zrezygnował z powołania, ponieważ w niedzielę został ojcem i musi pełnić obowiązki rodzinne.

Od początku sezonu bardzo często mecze rozgrywa będący w wysokiej formie Michał Skoraś. Ma szansę na debiut w koszulce z orłem na piersi. Na szczęście piłkarze Czesława Michniewicza już w niedzielny wieczór będą wolni, po spotkaniu w Cardiff z Walią, więc „Skóra” w poniedziałek może zameldować się w Poznaniu. Po ostatnim meczu ligowym trener Lecha życzył mu powodzenia w reprezentacji, ale nie w czwartkowym meczu przeciwko Holandii.

Reprezentacja Słowacji, prawdopodobnie z Lubomirem Satką w składzie, w niedzielę podejmie Białoruś. Obrońca będzie więc mógł stosunkowo szybko podjąć treningi w Lechu. Natomiast Gruzja ostatni swój mecz w ramach Ligi Narodów rozegra w poniedziałek w Gibraltarze. Citaiszwili i Kwekweskiri dopiero we wtorek mogą wylądować w Poznaniu, by przygotowywać się do meczu ligowego. Afonso Sousa, młodzieżowy reprezentant Portugalii, może być wolny już w sobotę wieczorem i od razu wyruszyć w podróż do Poznania. Jego drużyna rozegra tylko jeden mecz, przeciwko młodzieżówce Gruzji.

Udostępnij:

Podobne

Sprowadzili nas na ziemię. Jak zwykle

Lech Poznań nigdy nie stanie się europejską potęgą. Ma jednak wszystko, by być czołową ekipą w kraju, regularnym uczestnikiem rywalizacji pucharowej. Niektórzy twierdzą minimalistycznie, że

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną