[widgetkit id=50] |
To był finał. Wcześniej jurorzy ocenili 400 prac, jakie wpłynęły od uczniów z całego regionu. Wybrano autorów dziesięciu najlepszych, zmagali się oni w rozgrywce finałowej w szkole w Plewiskach w obecności wybitnych sportowców, m.in. byłych piłkarzy Lecha Andrzeja Karbowiaka, Włodzimierza Wojciechowskiego, Marcina Drajera. Uczestników konkursu oklaskiwali też byli koszykarze – Ilona Mądra i Wojciech Ziółkowski. Opowiadali uczniom o swojej karierze, odpowiadali na pytania.
Finaliści wykazali się nie byle jaką wiedzą. Podawali daty, fakty z przeszłości, znali wybitnych sportowców, a najlepiej zawodników Lecha. Widać było, że to nie jest wiedza nabyta tylko na użytek olimpiady, młodzi ludzie interesują się sportem na co dzień. Najpierw trzeba było odpowiadać na pytania na podstawie wysłuchanych fragmentów transmisji Polskiego Radia z ważnych wydarzeń – igrzysk olimpijskich, meczów reprezentacji Polski i Lecha Poznań. Kolejna runda, z udziałem siedmiu najlepszych, to ciąg dalszy trudnych pytań i dobrych odpowiedzi.
W ostatecznej rozgrywce miało uczestniczyć troje najlepszych, ale jurorzy postanowili zwiększyć ten skład do pięciu osób, bo trudno było spośród bardzo dobrych wybrać tych najlepszych. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Maciej Maliński. Na drugim miejscu ex quo uplasowali się Ania Pietrzak i Jakub Żytliński, a na trzecim Sven van Loon i Artur Frankiewicz.
Uczestnicy finału odebrali upominki. Główne nagrody zostaną wręczone podczas meczu Lecha, w obecności zebranej na stadionie publiczności. Zwycięzca wyprowadzi na boisko wybranego przez siebie piłkarza Kolejorza. Odbierze też karnet Wyglancowany. Srebrnym medalistom przypadną karnety Akuratne, a brązowym Z knyfem. Troje najlepszych otrzymało od autora egzemplarz książki „Stadion. Magia Bułgarskiej”. Każdy uczestnik finału będzie mógł zwiedzić, razem z całą swoją klasą, INEA Stadion.