Michał Skóraś jedzie do Kataru! To nie jedyny wychowanek Kolejorza

W ostatnich latach w reprezentacji Polski znajdujemy wielu piłkarzy z Lechową przeszłością, włącznie z największą gwiazdą polskiego futbolu, Robertem Lewandowskim. Regularnie powoływani są grający w solidnych klubach wychowankowie akademii Kolejorza. Rzadziej zdarza się sięganie po piłkarzy grających przy Bułgarskiej aktualnie, a ich występy na mistrzostwach świata to rzadkość.

W przeszłości zaledwie kilku aktualnych graczy Kolejorza uczestniczyło w największej na świecie piłkarskiej imprezie. Jako pierwszy na nią pojechał pomocnik Roman Jakóbczak. Jednak w niemieckich mistrzostwach świata w 1974 roku był tylko rezerwowym. Szansy pokazania się choćby na chwilę nie otrzymał też ś.p. Mirosław Justek, boczny obrońca, powołany do kadry grającej w Argentynie cztery lata później. Także bramkarz Piotr Mowlik w 1982 roku w Hiszpanii był tylko zmiennikiem Józefa Młynarczyka. Obrońca Krzysztof Pawlak był natomiast pierwszym, który pokazał się na boisku, a działo się to na mundialu w Meksyku w 1986 roku.

Bartosz Bosacki był pierwszym piłkarzem Lecha, który nie tylko zagrał na mistrzostwach świata, ale i zdobył gole. W dodatku były one jedynymi strzelanymi przez Polskę w 2006 roku w Niemczech. Teraz przed taką szansą staje Michał Skóraś, powołany przez Czesława Michniewicza do reprezentacji narodowej na mistrzostwa świata w Katarze. Ma duże szanse zaliczyć występy w meczach, jakie rozegra tam Polska, a możliwości będą co najmniej trzy: przeciwko Meksykowi, Arabii Saudyjskiej i Argentynie.

Selekcjoner powołał w sumie sześciu wychowanków Lecha (oprócz Skórasia – Gumnego, Bednarka, Kamińskiego, Bereszyńskiego, Bielika) oraz Lewandowskiego grającego w Poznaniu na początku kariery. Zrezygnował z kilku innych, którzy byli w szerokiej kadrze, takich jak Jóźwiak, Puchacz, Kędziora, Linetty, Kownacki.

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy