Lech ma nowego obrońcę – Alexa Douglasa ze Szwecji

Do 30 czerwca 2027 roku obowiązuje kontrakt, jakim z Lechem związał się właśnie z Kolejorzem prawie 23 letni Alex Douglas. Termin ten może być przedłużony o jeszcze jeden rok. Jego poprzednim klubem był plasujący się na ostatnim miejscu w szwedzkiej lidze Västerås SK.

Prawdopodobnie nowy środkowy defensor nie będzie pierwszym wyborem trenerem Nielsa Frederiksena, ale klubowi zależało na pozyskaniu zawodnika z perspektywami. Jest wysoki, prawonożny, specjalizuje się w wyprowadzaniu piłki z własnej strefy obronnej. Jak powiedział klubowemu serwisowi informacyjnemu, dobrze się czuje się z piłką przy nodze, gra twardo. Zamierza szybko zaaklimatyzować się w drużynie i walczyć z nią o trofea. Będzie występował z numerem 3, podobnie jak inny Douglas, który właśnie odszedł z klubu.

W ten sposób pierwszy od roku transfer Lecha został zrealizowany. Klub ma w planie kolejne, bardziej pilne, choć nie wiadomo, kiedy można się ich spodziewać. Prawdopodobne jest też odejście Filipa Marchwińskiego i Kristoffera Velde.

Zdjęcie: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,