Lech realizuje pierwszy transfer. Alex Douglas przechodzi testy

Szwedzki środkowy obrońca w poniedziałek przed południem zaczął w Poznaniu testy medyczne, po których ma podpisać umowę z Lechem obowiązującą trzy lata, z opcją przedłużenia o rok. W sierpniu skończy 23 lata, ma 190 cm wzrostu. Jeśli stanie się to faktem, będzie piątym Szwedem w kadrze Kolejorza.

Jest wychowankiem IF Brommapojkarna, sztokholmskiego klubu specjalizującego się w szkoleniu młodzieży. Krótko był zawodnikiem Hammarby IF, jednak długo tam miejsca nie zagrzał. Do czasu wyjazdu do Polski występował w Västerås SK, z którym wywalczył awans do najwyższej szwedzkiej klasy rozgrywkowej. To aktualnie ostatni zespół w tabeli, więc Alexa Douglasa, który rozegrał tam w tym roku 12 spotkań, trudno nazwać gwiazdą szwedzkiej ligi. Jest jednak graczem perspektywicznym i ma szansę zostać w przyszłości pewnym punktem defensywy Lecha.

Jeśli Szwed pomyślnie przebrnie przez testy medyczne, Lech zrealizuje pierwszy transfer od ponad roku.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,