Nie wszyscy kibice Lecha usatysfakcjonowani są sytuacją panującą w klubie. Niektórzy ogłosili bojkot i nie zamierzają go przerywać, jednak Grupy Kibicowskie Lecha Poznań opublikowały oświadczenie, z którego wynika, że w sobotę Kocioł poznańskiego stadionu znów się zapełni, pojawią się flagi, wróci doping.

W kibicowskim oświadczeniu znajdują się negatywne opinie na temat działań władz klubu i postawy piłkarzy, takie jak: „dziadowskie działania niekompetentnych ludziw klubie oraz pokraczne występy boiskowych parodystów”. Mimo tego fani wzywają do Kotła tych, którzy cenią „wartości stricte kikolskie, nasze święte barwy, Kolejowy Herb, Kocioł i nasze miasto oraz region”.

Po przegranym z kretesem sezonie, nie pierwszym, ale takim, w którym mistrzostwo wydawało się już pewne, złość kibiców znalazła ujście w postaci protestu w trakcie ostatniego meczu, ogłoszenia bojkotu. Władze klubu starały się doprowadzić do porozumienia. Na stanowisko trenera zatrudniły otoczonego powszechnym szacunkiem Ivana Djurdjevicia. Organizowały spotkania z kibicami, tymi zrzeszonymi i tymi, którzy uczestniczą w programie „Lechici”. Takie akcje skutek mają niewielki, gdy narasta wściekłość spowodowana fatalną grą drużyny, skandaliczną postawy zawodników nie podejmujących walki.

W tej sytuacji duża część fanów nadal wstrzymuje się przed chodzeniem na stadion. Nawet osoby, które na mecze chodzą nieprzerwanie i te, które w sobotę wracają do Kotła, wyrażają dezaprobatę dla sposobu prowadzenia klubu. Twierdzą, że „roztrwaniany jest dorobek wielu lat i nasza marka, a także wysiłek osób, którym się jeszcze chce. Nie może być tak, że tracimy to wszystko i zaniedbujemy, bo jeden z drugim dyletant z klubu lub z boiska zaniedbuje lub nieudolnie wykonuje swoją pracę”.

Mimo tego stadion podczas meczu Lecha z Koroną będzie przypominać ten, który wszyscy znają z poprzednich sezonów, gdy można było jeszcze wierzyć, że Kolejorz będzie grać coraz lepiej, nawiąże do najlepszych sezonów, wywalczy trofea, wróci do Europy.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Dynamo Moskwa pokonane!

Sprowadzenie przez Lecha napastnika staje się coraz mniej prawdopodobne. W wygranym 2:0 sparingu z Dynami Moskwa, renomowanym rywalem z ekstraklasy rosyjskiej, oba gole zdobył 18-letni

Crnomarković w Zagłębiu Lubin

Przyszedł do Lecha z podrzędnego serbskiego klubu jako obrońca z potencjałem, nastawiony na sukces, na wypłynięcie na szerokie piłkarskie wody. Oczekiwań nie spełnił. Wyróżniał się

Zwycięski sparing Lecha w Turcji

Bandirmaspor, drużyna z zaplecza tureckiej ekstraklasy, była pierwszym sparingowym przeciwnikiem Lecha podczas zgrupowania w Turcji. Mimo zmęczenia ciężkimi treningami Kolejorz pokazał się z ciekawej strony