Centrum sportu. Przez cały rok

Zima, choćby i najcięższa, przestanie być straszna sportowcom przygotowującym się do sezonu, rozgrywającym mecze sparingowe, trenującym. Na terenie pozyskanym od miasta, zajmowanym dotychczas przez lasy komunalne, firma Plek zbudowała kryte, pełnowymiarowe boisko z zapleczem. Można z niego korzystać przez cały rok.


[widgetkit id=547]

Inwestycja została zrealizowana za prywatne pieniądze. Obiekt położony jest w łatwo dostępnym, dobrze skomunikowanym miejscu, przy ulicy Margonińskiej, tuż obok ważnej arterii, czyli ulicy Dąbrowskiego. Blisko stąd do stacji PKP Poznań Wola i do lotniska. Dostępny jest duży parking, a nowoczesne szatnie mają ogrzewanie podłogowe. Wyjście na główną płytę prowadzi przez drzwi obrotowe, co zimą jest bardzo ważne.

Nad boiskiem w najbliższym czasie rozpostarty zostanie balon przypominający ten, który ostatniej zimy pojawił się nad boiskiem treningowym ze sztuczną trawą obok stadionu Lecha i służył piłkarzom Kolejorza. Tam nie ma miejsca między ścianami a liniami bocznymi, przez co sparingi odbywają się bez udziału widzów, także dziennikarzu. Tu przestrzeni jest więcej, bo balon ma większe rozmiary. Uruchomione zostanie ogrzewanie gazowe, przez co chłód nie da się trenującym i grającym we znaki. Istnieje możliwość podziału boiska na mniejsze.

Na boisku mogą być rozgrywane mecze rugby. Za kilka tygodni zawodniczki Black Roses zmierzą się tu z zespołem z Litwy. Dostępna jest 100-metrowa bieżnia, istnieje możliwość ustawienia trybun dla 100 widzów. Obiekt spełnia warunki rozgrywania meczów A i B klasy. Blisko stąd do kilku hoteli. Można tu napić się kawy, zjeść, obejrzeć w dobrym towarzystwie mecz. Rezerwacji boiska można dokonać smartfonem. Pełne infirmacje zajdują się na stronie www.centrumplek.pl.

To pierwszy takie obiekt w Polsce. We wtorek został zaprezentowany dziennikarzom, w obecności wiceprezydenta Poznania Macieja Wudarskiego, prezesa firmy Plek Wima Perquy, członków zarządu Damiana Seweryna i Arkadiusza Mąkiny, menagera projektu Filipa Czyżniewskiego. Damian Seweryn, były piłkarz znany z ekstraklasy zaproponował, by oficjalne otwarcie nowego obiektu uświetnił mecz między oldbojami Lecha i poznańskimi dziennikarzami.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

lech - piast, muhar

Lech już bez Muhara

Dołączył do Kolejorza latem 2019 roku. Władze klubu określiły go jako gracza z dużym potencjałem, nastawionego na osiągnięcie z Lechem sukcesów. Pozytywnie o nim wypowiedział

Niepokój przed ligą. Lechowi wystarczy piłkarzy?

Na szczęście urazy piłkarzy Lecha, odniesione w ostatnim sparingu, nie są groźne. Prawdopodobnie wynikają z dużego obciążenia, jakiego zawodnicy doświadczyli podczas prawie dwutygodniowego zgrupowania. Stanowią