Dbamy o narybek

Duszyczki na Bułgarskiej
Trzeba wychować sobie następców, zachęcić dzieci do przychodzenia na stadion.

Z takiego założenia wyszli kibice organizujący, wspólnie z klubem, sektor dziecięcy.

Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dzięki niemu blisko 35 tysięcy dzieci z opiekunami obejrzało spotkania Lecha całkowicie za darmo. Zlokalizowany jest na I trybunie, w sąsiedztwie „kotła”. Idea stworzenia miejsca, w którym wspólnie zasiądą zorganizowane grupy dziecięce, powstała jeszcze przed zakończeniem modernizacji stadionu. Dzięki współpracy klubu i stowarzyszenia Wiara Lecha pomysł został wcielony w życie na początku ubiegłego roku.
Początki były trudne. Marketing szeptany okazał się niewystarczający, a warunki atmosferyczne nie zachęcały do zabierania dzieci na stadion. W efekcie na pierwszych dwóch spotkaniach funkcjonowania sektora dziecięcego pojawiło się mniej niż setka najmłodszych fanów Kolejorza.
Wszystko zmieniło się, gdy informacja została przekazana drogą mailową do około 1300 przedszkoli, szkół podstawowych, domów dziecka w całej Wielkopolsce. Efekt? Już na następnym spotkaniu na Bułgarską zawitało 1311 osób w zorganizowanych grupach! Rekord wiosny padł na towarzyskim pojedynku z Borussią Dortmund, kiedy wydano 3380 biletów. Wynik ten pobito jesienią, gdy mecz z Legią obejrzało dokładnie 4254 dzieci z opiekunami ze 116 placówek. To najlepszy dowód, że na stadionie jest bezpiecznie i można obawiac nawet spotkania z największym wrogiem.
Na ostatnim meczu ligowym „Duszyczek” pojawiło się zaledwie 260. To nie świadczy, że idea się wyczerpała, wprost przeciwnie. Frekwencja w sektorze dziecięcym zależy od okresu roku. Podczas wakacji zgłoszeń jest znacznie mniej. Zimą na przeszkodzie często stają złe warunki atmosferyczne, frekwencja nie jest wysoka także podczas długich weekendów, choć i wówczas zdarza się czterocyfrowa liczba dzieci.
Zbliża się wrzesień, więc sektor dziecięcy z każdym meczem wypełnia się coraz bardziej. Miejmy nadzieję, że już w tej rundzie padnie rekord. Potencjał drzemie zwłaszcza w poznańskich szkołach, które wciąż stanowią dość niski procent ogółu, choć najłatwiej im zorganizować wyjście dzieci.
Namawiamy zatem rodziców, by przy okazji spotkań z wychowawcami w szkołach przypominali o inicjatywie sektora dziecięcego i oferowali pomoc. Bramy stadionu są otwarte dla wszystkich dzieciaków, wystarczy tylko chcieć!
SEKTOR DZIECIĘCY – PODSTAWOWE INFORMACJE
Dla kogo? Zorganizowane grupy z przedszkoli, szkół podstawowych, domów dziecka.
Liczebność grupy– minimum 10 osób, na każde 10 dzieci przypada 1 opiekun
Jak się zgłosić? Na adres sektordzieciecy@bilety.lechpoznan.pl należy przesłać imienną listę grupy (imię, nazwisko, numer PESEL) z pieczątką i podpisem dyrektora placówki.
Do kiedy się zgłosić? Najpóźniej do czwartku poprzedzającego spotkanie ligowe
Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod wyżej wskazanym adresem mailowym.

Udostępnij:

Podobne

Wygrana bez satysfakcji

Punkty przywożone z wyjazdów zawsze cieszą. Jednak mecz Lecha na stadionie ŁKS-u pozostawia niesmak i świadomość, że jeszcze jedna kompromitacja była o włos. Przeciwnik to

Wyszarpane zwycięstwo Lecha

Piłkarze Kolejorza nareszcie nie zawiedli, choć kibiców swych mogli doprowadzić do zawału serca. Walczyli z beniaminkiem desperacko próbującym utrzymać się w lidze, a niewiele brakowało,