Kanonada w Popowie

Na pożegnanie sezonu piłkarze Lecha II, występujący w III lidze (grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska) zdemolowali na boisku w Popowie Cuiavię Inowrocław (płyta stadionu we Wronkach jest w przebudowie). Wykorzystali szansę rehabilitacji po swoich ostatnich występach, gdy najczęściej przegrywali i stoczyli się na piąte miejsce w tabeli. Trzy gole zdobył Piotr Fontowicz, dwa najlepszy strzelec rozgrywek – Mateusz Klichowicz. Po jednym dołożyli Niclas Zulciak, Michał Jakóbowski, Ernest Graś.

Już w pierwszej połowie było wiadomo, że jest „posprzątane”, bowiem młodzi piłkarze schodzili na przerwę z rekordowym wynikiem 6:1. Warto podkreślić, że mecz toczył się właściwie o nic, bo zwycięstwo nic nikomu nie dawało. Zawodnicy rezerw Kolejorza chcieli jednak pomóc swemu koledze w zdobyciu tytułu króla strzelców. Udało się. Mateusz Klichowicz strzelił w sezonie 24 gole, z czego połowę w Lechu. Wcześniej grał w Gromie Plewiska.

Lech II zagrał w składzie: Adam Makuchowski – Jerzy Kołakowski (59′ Kamil Szubertowski), Wiktor Witt, Jędrzej Łągiewka, Emil Szczupakowski – Daniel Duda (46′ Maciej Orłowski) , Niklas Zulciak, Mateusz Klichowicz – Michał Jakóbowski, Piotr Fontowicz, Ernest Graś.

Udostępnij:

Podobne

Finał nie dla Lechitek

Świetny doping trwający przez cały mecz, tysiące kibiców, atmosfera piłkarskiego święta – w takich warunkach toczył się półfinał Pucharu Polskiej kobiet. Do szczęścia zabrakło tylko

Triumf z (lekkim) niedosytem

Kto śledzi najnowsze dzieje Lecha wie, że w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili można się spodziewać kłopotów. Przed meczem w Szczecinie trzeba się było obawiać,