Wyścigi na Torze Poznań

W pierwszy weekend października na Torze Poznań ścigać się będą kierowcy rywalizujący w pucharze Volkswagen Castrol Cup, Wyścigowym Pucharze Polski i Pucharze Maluch Trophy. To już ostatnie wyścigi w tym roku. Zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.

Podczas zawodów w Poznaniu rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego w rywalizacji Volkswagen Castrol Cup. To najciekawsza konkurencja podczas weekendu na Torze Poznań. Szanse ma jeszcze siedmiu zawodników. Na starcie stanie 25 kierowców z 9 krajów. W tej stawce znajdą się kierowcy VIP, a wśród nich Jerzy Dudek i Jacek Jurecki. Dla byłego bramkarza, reprezentanta Polski, mającego za sobą grę w czołowych europejskich klubach, będzie to trzecia okazja sprawdzenia się w gronie profesjonalistów.

Przed finałową rundą matematyczne szanse na zwycięstwo w pucharze Volkswagen Castrol Cup ma aż siedmiu zawodników. Liderem cyklu z dorobkiem 450 punktów jest Mateusz Lisowski. Drugi  jest Jan Kisiel, który dobrymi występami podczas ostatniej rundy na torze Hungaroring zapewnił sobie drugie miejsce w aktualnej klasyfikacji (403 pkt). Za nim plasuje się Jakub Litwin (398 pkt). W walce o zwycięstwo będzie się też liczył najlepszy zawodnik zagraniczny – Szwed Rasmus Marthen, który do trzeciego Kuby Litwina traci obecnie 23 punkty. Dobrą sytuację mają też Maciej Steinhof (348 pkt), Robertas Kupcikas (338 pkt) i Marcus Fluch (337 pkt). Dodatkową motywacją będą nagrody – zwycięzca otrzyma nowego Volkswagena Golfa 7 i czek na 30.000 EUR, drugi zawodnik – czek na 20.000, a trzeci na 10.000 EUR. Pieniądze te będą przeznaczone na dalszy rozwój kariery zawodników.

Startujący w finałowej rundzie zawodnicy będą mogli skorzystać z systemu Push – to – Pass, który zwiększy moc wyścigowego Golfa o dodatkowe 50 KM (do 310 KM). Każdy z zawodników będzie mógł użyć systemu 19 razy podczas jednego wyścigu. Poprzednie rundy pokazały, jak istotny wpływ na rywalizację oraz kolejność na mecie ma ten element. Za każdym razem zwiększy on moc wyścigowego Golfa na 10 sekund, z tym, że kolejny „strzał” zawodnik będzie mógł wykonać dopiero po 10 sekundach.

 

Tor Poznań został oficjalnie otwarty w 1977 roku. Długość jednego okrążenia wynosi 4083 m. Tor ma 14 zakrętów – 5 lewych i 9 prawych, a jego najdłuższa prosta ma długość 560 m. Rekord okrążenia należy do czeskiego kierowcy Thomasa Kostki, który w 2011 roku w samochodzie Mercedes C-klasse DTM potrzebował na to 1:24,01 min. 

 

Udostępnij:

Podobne

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli

W Opalenicy poszukają wysokiej formy

Do 29 czerwca piłkarze Lecha będą trenować na obozie w Opalenicy. Pierwszy mecz, od razu wielkiej wagi, bo w eliminacjach do Ligi Mistrzów, rozegrają już