Warta ugości Lecha na jego stadionie

Kluby uzgodniły to między sobą, podpisały umowę, zgodę wyraziła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Kibice Warty na bardzo ciekawy mecz derbowy swej drużyny nie muszą podróżować do Grodziska Wielkopolskiego. Kibice Kolejorza cieszą się z dodatkowej możliwości obejrzenia swej drużyny przy Bułgarskiej. To ciekawe dla wszystkich mieszkańców Poznania i Wielkopolski spotkanie rozegrane zostanie 17 września.

W sytuacji, gdy miejski samorząd i jego prezydent mają specyficzne, jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na potrzeby mieszkańców i na działania inwestycyjne, nie było mądrzejszego rozwiązania niż powtórzenie układu z poprzedniego sezonu. Dzięki temu to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie odbędzie się w Poznaniu, na jedynym w półmilionowym mieście obiekcie sportowym z prawdziwego zdarzenia. Nie tylko Warta jest bezdomna. To samo mogą o sobie powiedzieć wszystkie kluby, z różnych zespołowych dyscyplin sportu, z wyjątkiem Lecha.

Warto przypomnieć, że obecny stadion miejski był rozbudowywany z myślą wyłącznie o Lechu. Ówczesny samorząd nie narzucał niczego ludziom na siłę, zdecydował się odpowiedzieć na ogromne zainteresowanie mieszkańców oglądaniem meczów kultowego klubu. Zmiana przeznaczenia i projektu (zresztą niejedna) nastąpiła, gdy Poznań otrzymał prawo organizacji meczów Euro2012.

Sprzedaż biletów na tegoroczne derby Poznania będą prowadzić oba kluby, oba o tym swych kibiców poinformują.

Udostępnij:

Podobne

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną