Tradycyjny finał Grunwald – Pomorzanin w hokeju halowym

Nihil novi w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w halowej odmianie hokeja na trawie seniorów. W finale znowu zagrają czwarty w Europie, obrońca tytułu, 18-krotny złoty medalista Grunwald Poznań i aktualny wicemistrz, 5-krotny triumfator krajowej rywalizacji Pomorzanin Toruń. Obydwa zespoły zaaplikowały dwucyfrówkę przeciwnikom w półfinałach.

Grunwald pokonał 13:2 lokalnego rywala Wartę Poznań. „Zieloni” usiłowali nawiązać z wojskowymi wyrównaną walkę. Udawało im się to do przerwy. Po pierwszej, 10-minutowej kwarcie było 3:2 dla zdecydowanego faworyta. Po 20 minutach tylko 4:2. Końcówka, a szczególnie ostatnia, czwarta kwarta wygrana aż 7:0 była popisem skuteczności drużyny trenera Karola Śnieżka. Warciarzom nie pomogło wycofanie w finałowych 10 minutach bramkarza i wstawienie w polu szóstego zawodnika. Przeciwnie, w 3 minutach stracili 3 bramki.

Najskuteczniejszy w pierwszym półfinale, wychowanek Siemianowiczanki Mateusz Hulbój tak skomentował końcowy wynik: „ Udowodniliśmy, że zarówno w finałowym turnieju Klubowego Pucharu Europy w minionym tygodniu w Poznaniu i tym razem z Wartą nikogo nie lekceważymy. I walczymy do końca o jak najlepszy rezultat”.

Coraz bliższy zwycięstwa w klasyfikacji „Złotej Laski” Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji „Sportu” w 60. edycji mistrzostw Polski dla najskuteczniejszego zawodnika Superligi jest Artur Mikuła. Snajper Grunwaldu o 4 bramki wyprzedza Waldemara Rataja z Warty.

W drugim półfinale w Toruniu od początku wysoko poprzeczkę zawiesił Pomorzanin. Prowadził 5:0, a do przerwy 5:1. I do końca kontrolował sytuację na boisku.

Mecze o medale odbędą się 29 lutego w Poznaniu. Przed finałem Grunwaldu z Pomorzaninem o brąz będą walczyć AZS AWF z Wartą.

Grunwald Poznań – Warta Poznań 13:2 (4:2).

Bramki: dla Grunwaldu – Mateusz Hulbój 4 (4, 18, 34, 35), Artur Mikuła  2 (1, 39),  Tomasz Dutkiewicz 2 (30-krótki róg, 37), ), Paweł Bratkowski dwie (37, 40-kr), Mikołaj Gumny (24) i  Piotr Kozłowski (32), dla Warty – Michał Wachowiak (7) i Bartosz Zaworski (10).

Pomorzanin Toruń – AZS AWF Poznań 13:3 (5:1).

Bramki: dla Pomorzanina – Krystian Sudoł 4 (36-karny, 39-kr, 40, 40), Michał Raciniewski 3 (2, 4, 20), Arkadiusz Rutkowski 3 (18, 27-kr, 28-kr)  Michał Makowski 2 (13-karny, 34) i Bartosz Żywiczka (23), dla AZS AWF – Patryk Pawlak 3 (20, 22, 36-kr).

Baraż o prawo gry w Superlidze w sezonie 2020/ 2021

Stella Gniezno (7. miejsce w Supelidze 2019/ 2020)  – LKS Gąsawa (2. miejsce w I lidze) 2:6 (2:5).

Przypominamy, że automatycznie z Suerpligi spadł ostatni w niej zespół Bałagany Rustico Łubianka, a jego miejsce zajął najlepszy w I lidze AZS Politechnika Poznańska.