Sześć tygodni na treningi i sparingi

Nie znamy jeszcze kadry Lecha, która rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Wiemy natomiast, kiedy spotkają się piłkarze, gdzie będą trenować, z kim zmierzą się w meczach kontrolnych. Klub przedstawił sześciotygodniowy plan przygotowań i przeciwników w sparingach.

Przed rozpoczęciem urlopów zawodnicy otrzymali rozpiskę indywidualnych treningów. 14 czerwca spotkają się na stadionie, by przez dwa dni przechodzić badania lekarskie. Wtedy okaże się, czy gracze wywiązali się z obowiązków. Do 29 czerwca odbywać się będą zajęcia na własnym obiekcie, potem drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy. Potrwa ono do 9 lipca.

Zespół rozegra sześć meczów sparingowych. Rywalami będą MFK Ružomberok ze Słowacji (7. miejsce w lidze), duński FC Midtjylland (wicelider tabeli, uczestnik ostatniej Ligi Mistrzów). Polscy przeciwnicy to Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia. Mecze z ekipą duńską i Zagłębiem odbędą się na głównej płycie stadionu przy Bułgarskiej, w obecności kibiców. Maciejowi Skarży zależy, by piłkarze przyzwyczaili się do takich warunków. Kibice będą też mogli obejrzeć w Opalenicy mecze z Arką i Lechią. Tylko ostatni, rozegrany krótko przez wznowieniem rozgrywek, zostanie utajniony.

Nie wiadomo, w jaki dzień Lech rozegra pierwszy mecz nowego sezonu. Liga rusza w piątek 23 lipca.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brawo Lech! Taką grę chcemy oglądać!

Czy to prawdziwe przełamanie? Czy zawsze będziemy oglądać takiego Kolejorza? Bardzo byśmy chcieli. Miał słabe momenty, wciąż było widać nerwowość, ale i pojawiło się to,