Kibice Lecha nie pozostawiają wyboru: #Majster Na Stulecie!

Ma być majster na stulecie klubu – i koniec! Innego wyjścia nie widzą. Kibice żyją Lechem. Przeżywają traumę. Mają dość czekania. Uważają, że klub z własnej, nieprzymuszonej woli nie spełni marzeń setek tysięcy fanów – bo co najmniej tylu, nie tylko w Wielkopolsce, mu sprzyja – i nie postawi wszystkiego, co ma, na sukces. Zadbali o stosowne koszulki, wysłali je z pismem przewodnim do władz Kolejorza. Oto ich stanowisko:

– Jesteśmy z Lechem od dawna, to część naszego życia. Dlatego postanowiliśmy zrobić cokolwiek, bo głos pojedynczych kibiców czy dziennikarzy nie jest słyszany, protesty realizowane przez zorganizowane grupy kibicowskie (choćby ten z meczu z Legią trzy lata temu) też niewiele dały. Liczyliśmy, i nadal liczymy, na zaktywizowanie kibiców, którzy nie są zrzeszeni w żadnych grupach, a myślą podobnie jak my.

Biorąc pod uwagę kolejne lata bylejakości i degrengolady sportowej Lecha postanowiliśmy działać. Władze Lecha konsekwentnie odzierają nas ze złudzeń, bo widać wyraźnie, że cel sportowy nie jest ich priorytetem. Ale cóż, nadzieja umiera ostatnia. Pozostaje nam, wbrew oczywistym, codziennym obserwacjom, liczyć na to, że ktoś w końcu zauważy, że bez sukcesu sportowego nie uda się długoterminowo zbudować stabilnego klubu piłkarskiego na wysokim poziomie. Na Akademii też nie da się nie wiadomo ile zarobić, jeśli ogrywając się w ekstraklasie wychowankowie będą walczyć o utrzymanie zamiast o mistrzostwo.

Nie zgadzamy się na to, aby Lech był traktowany przez obecny zarząd tylko i wyłącznie jako okno wystawowe służące napędzaniu ceny na zawodników z Akademii. Nie zgadzamy się na to, aby w Lechu aktywny i skuteczny był tylko dział sprzedaży. Nie zgadzamy się na to, aby Lech znaczył coraz mniej nie tylko w Polsce, ale nawet w Wielkopolsce. My już nie prosimy, my żądamy powrotu naszego Kolejorza na właściwe tory, my żądamy inwestycji nie tylko w infrastrukturę, ale w wartość sportową zespołu, my żądamy zawodników gotowych wejść w polską ligę i wygrać ją. My żądamy Majstra i Pucharu Polski, a jubileuszowy sezon tym bardziej musi zmobilizować właścicieli do działań! Przekazane przez nas zarządowi koszulki to głos tych, którym ten klub leży na sercu…Głos kibiców KKS LECH POZNAŃ!

#Majster Na Stulecie

Udostępnij:

Podobne