Skra Częstochowa z Lechem, Olimpia Grudziądz z Wartą

Polski Związek Piłki Nożnej przeprowadził losowanie pierwszej rundy nowej edycji Pucharu Polski. Poznańskie klubu wylosowały nieźle. Lech zagra w Częstochowie ze Skrą. Warta pojedzie do Grudziądza na mecz z Olimpią. Drugoligowe rezerwy Kolejorza podejmą Puszczę Niepołomice.

Mecze zostaną rozegrane w dniach 21-22 września, dokładny terminarz dopiero zostanie ustalony. Warta Poznań ma stosunkowo łatwego przeciwnika – Olimpia Grudziądz w ubiegłym sezonie grała w II lidze, ale z niej spadła. Nie tak dawno temu kluby te rywalizowały w I lidze. Teraz znalazły się na innych biegunach. Warta to rewelacja ostatnich rozgrywek ekstraklasy, czołowy zespół po trzech kolejkach nowego sezonu. Olimpia notuje regres. Nietrudno wskazać faworyta spotkania, które odbędzie się na boisku rywala.

Lech zagra (prawdopodobnie) w Częstochowie z beniaminkiem I ligi. Trener Skorża tuż po losowaniu niewiele mógł powiedzieć o przeciwniku. Zauważył tylko, że być może trzeba będzie grać na sztucznej nawierzchni, co nie jest komfortowe. Głównym zadaniem Lecha będzie uniknąć dekoncentracji, bo o awansie zadecyduje jeden mecz, a Skra z pewnością zmusi Kolejorza do wysiłku. Rezerwy Lecha kilkakrotnie grały w Częstochowie, nigdy nie poniosły porażki.

Teraz przyjdzie im grać w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice, zespołem wyżej notowanym, od czterech lat nieprzerwanie występującym w I lidze. Ten zespół znany był ostatnio z tego, że najlepiej spisywał się na wyjeździe. Mecz we Wronkach będzie z pewnością trudną przeprawą dla młodych zawodników Lecha II.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Lata chude po latach tłustych?

Zaklepane już przejście Jakuba Kamińskiego do Wolfsburga może być ostatnim znaczącym transferem piłkarza Lecha na dłuższy czas. W futbolu nie ma jednak niczego gwarantowanego, więc

Napastnik Marchwiński

To jeden z tych piłkarzy Lecha, którym tureckie zgrupowanie posłużyło najbardziej. Został najlepszym strzelcem drużyny w meczach sparingowych, w dodatku w momencie, gdy znalazł się