Puchar Polski w hokeju na trawie w Poznaniu

Hokej na trawie jest drugą grą zespołową, która wznowiła rozgrywki podczas pandemii koronowirusa. Na boisku stadionu AWF w Poznaniu 12 drużyn z Superligi I ligi przystąpiło w 4 równorzędnych grupach do rywalizacji o puchar Polski. Najciekawiej było w grupie B w której najpierw Start 1954 Gniezno pokonał wicemistrza kraju Pomorzanina Toruń 5:3 (2:3).

W drugim meczu Start mocno się postawił mistrzowi Polski – Grunwaldowi Poznań z którym ostatecznie przegrał tylko 3:4 (2:2). Do półfinałów  awansują tylko zwycięzcy grup. O tym kto będzie grał dalej zdecyduje bezpośrednia konfrontacja w tej najsilniejszej z grup 27 bm., także na stadionie poznańskiej AWF, Grunwaldu i Pomorzanina.

Pozostałe wyniki: gr. A Warta Poznań – LKS Gąsawa 1:2 (0:1), Stella Gniezno – Gąsawa 2:4 (1:1), gr. Ósemka Tarnowskie Góry – AZS Politechnika Poznańska 1:7 (0:4), Siemianowiczanka – Ósemka 5:1 (1:1), gr. D MKS Środa Wielkopolska – Polonia Skierniewice 8:0 (3:0), AZS AWF Poznań – MKS 5:0 (2:0).
Pierwszym półfinalistą z kompletem 6 punktów jest LKS Gąsawa.
(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brawo Lech! Taką grę chcemy oglądać!

Czy to prawdziwe przełamanie? Czy zawsze będziemy oglądać takiego Kolejorza? Bardzo byśmy chcieli. Miał słabe momenty, wciąż było widać nerwowość, ale i pojawiło się to,