Polska nadzieja gra dalej

Daniel Michalski wygrał pierwszy mecz podczas eliminacji Poznań Open. 22-latek bez większych problemów pokonał Anirudha Chandrasekara z Indii (6:2, 6:1) i w poniedziałek powalczy o to, aby znaleźć się w głównej drabince turnieju. To największa polska nadzieja w eliminacjach do tegorocznego turnieju Poznań Open.

Warszawianin to 278. rakieta świata, która w kwalifikacjach została rozstawiona z numerem czwartym. 22-latek w pierwszej rundzie miał skrzyżować rękawice z Alexandrem Donskim (ATP 555). Chwilę przed meczem okazało się jednak, że jego rywalem będzie Anirudh Chandrasekar, który gra częściej w grze podwójnej niż pojedynczej. – Zawsze jest jakaś strategia przygotowana pod konkretnego przeciwnika. Tutaj nastąpiła zmiana, co trochę burzy koncentrację. On grał bez presji, więc początek meczu trzeba było przypilnować – mówił po meczu Michalski.

Ta sztuka się udała Polakowi bez większych problemów, choć pierwsze piłki były bardzo wyrównane. Z czasem Polak uzyskiwał coraz większą przewagę. W pierwszym secie dwukrotnie przełamał serwis rywala z Indii i po 38 minutach był w połowie drogi do zwycięstwa. Druga odsłona trwała jeszcze krócej, a zwycięstwo Michalskiego 6:1 nie podlegało żadnej dyskusji. – Czułem, że miałem ten mecz pod kontrolą. Było sporo wymian, ale nie czułem żadnego zagrożenia – podsumował Michalski.

W drugiej, a zarazem finałowej rundzie eliminacji Polak zmierzy się z Niemcem Lucasem Gerchem, który pokonał debiutanta w turnieju Poznań Open, Błażeja Sopolińskiego.

Od początku drugiego gema obraz gry nieco się zmienił i widowisko przestało być tak jednostronne. Obaj zawodnicy zgodnie wygrywali gemy przy własnym serwisie. Taki scenariusz utrzymywał się aż do szóstego gema, który to okazał się kluczowy dla losów tej partii oraz całego spotkania. W decydującym jego momencie, po serii dłuższych wymian, zawodnik z Twardogóry popełnił podwójny błąd serwisowy, który sprawił, że to Gerch wyszedł na prowadzenie 4:2. Tej szansy Niemiec nie wypuścił już z rąk i zwyciężył w całym spotkaniu 6:1, 6:3. W kolejnym, decydującym spotkaniu eliminacji zmierzy się z kolejnym Polakiem, Danielem Michalskim.

Fot. Paweł Rychter/Poznań Open 2022

Udostępnij:

Podobne