Polki i Polacy w młodzieżowych igrzyskach hokeja na trawie 5-osobowego

Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w hokeju na trawie drużyn 5-osobowych do lat 18 czeka debiut w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Od 7 do 14 bm. biało-czerwone zmierzą się w pierwszej fazie rywalizacji w grupie z: Australią, Chinami, Meksykiem, Namibią i Zimbabwe. W drugiej, równorzędnej grupie znalazły się: Argentyna, Austria, Bangladesz, RPA, Urugwaj i Vanuatu.

W grupie Polaków zagrają z nimi: Argentyna, Malezja, Meksyk, Vanuatu i Zambia. Drugą grupę tworzą: Australia, Austria, Bangladesz, Indie, Kanada i Kenia.

Skład Polek: Nicole Chruszcz i Sandra Tatarczuk (UKHT Ósemka Tarnowskie Góry), Oliwia Kucharska  i Dżesika Mazur (Hokej Start Brzeziny), Lena Skoczek i Viktoria Zimmermann (Ruesselheimer RK, Niemcy), Julia Balcerzak (LKS Gąsawa), Małgorzata Plewa (KS Rogowo) I Aleksandra Kucharska (UKS Orient II Łozina). Do ekipy na Buenos kandydowały również: Anna Lipka (Ósemka) i Magdalena Pabiniak (Brzeziny). Trenerem reprezentacji jest Bogusław Kozłowski, a trenerem współpracującym – Janusz Micał.

Skład Polaków: Jakub Gebler, Korneliusz Nitka i Michał Nowakowski (wszyscy UKS Jedynka Żnin), Eryk i Tomasz Bembenkowie (LKS Rogowo), Jakub Chumeńczuk i Dawid Zabłocki (LKS Gąsawa), Marcin Szczęsny (MKS Środa Wielkopolska) i Gracjan Jarzyński (UKH Start 1954 Gniezno). Kandydatami do występu w Buenos byli także: Michał Kroma (Warta Poznań) i Wojciech Rutkowski (Pomorzanin Toruń). Trenerem męskiej ekipy jest Mateusz Grochal, na codzień również szkoleniowiec Warty Poznań, a trenerem współpracującym – Łukasz Wojcieszak.

Drużyny z miejsc 1-4 w grupach zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale. Pozostałe zagrają mecze o kwalifikacyjne o lokaty 9 – 12.

Warto zauważyć, że w obydwu reprezentacjach nie ma zawodniczek i zawodników z Poznania i Torunia.

(AK)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Dynamo Moskwa pokonane!

Sprowadzenie przez Lecha napastnika staje się coraz mniej prawdopodobne. W wygranym 2:0 sparingu z Dynami Moskwa, renomowanym rywalem z ekstraklasy rosyjskiej, oba gole zdobył 18-letni

Crnomarković w Zagłębiu Lubin

Przyszedł do Lecha z podrzędnego serbskiego klubu jako obrońca z potencjałem, nastawiony na sukces, na wypłynięcie na szerokie piłkarskie wody. Oczekiwań nie spełnił. Wyróżniał się

Zwycięski sparing Lecha w Turcji

Bandirmaspor, drużyna z zaplecza tureckiej ekstraklasy, była pierwszym sparingowym przeciwnikiem Lecha podczas zgrupowania w Turcji. Mimo zmęczenia ciężkimi treningami Kolejorz pokazał się z ciekawej strony