Piłkarki Lecha Poznań UAM zaczynają walkę o awans

Powołanie żeńskiej sekcji Lecha jest wspólnym przedsięwzięciem Lecha Poznań i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przyczyniła się do tego Maja Rutkowska, współwłaściciel Lecha (na zdjęciu). – To był dla nas naturalny krok. Jesteśmy liderem szkolenia, zajmujemy się dziećmi od 4 roku życia. Teraz mogą z nami trenować także dziewczynki – mówiła w piątek podczas konferencji prasowej.

– Szkoda, że trenujemy na różnych boiskach, moglibyśmy się wspierać, pomagać sobie nawzajem. Trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej udało się awansować na szczebel centralny – powiedział Maciej Skorża, trener pierwszej drużyny Lecha. Piłkarki zaczynają bowiem rywalizację od trzeciej ligi, chcą jak najszybciej awansować do ekstraklasy.

Dla piłkarek trenujących dotychczas w drużynie uniwersyteckiej, która jest najlepsza w Polsce w futsalu, sytuacja zmieni się radykalnie. Od kiedy zaczną występować w koszulce Lecha, nie będą mogły narzekać na brak rozpoznawalności. Jak zapewnia Zofia Mager, kapitan drużyny, są na to gotowe.

Współwłaścicielka Lecha jest w radzie nadzorczej klubu. Nie ma jednak zamiaru, w przeciwieństwie do brata, udzielać się w Lechu, zarządzać. Nie będzie podejmować decyzji, choć nadal będzie przychodzić na wszystkie mecze Kolejorza. – Tak jak dotychczas, będę wspierać mojego brata – zapewnia. Projekt stworzenia żeńskiej sekcji objęła swoim patronatem.

Zarządzaniem sekcją zajmie się rada sportowa, składająca się z dwóch przedstawicieli Lecha i dwóch z AZS UAM. Tam będą zapadać wszelkie decyzje, dotyczące transferów, trenerów i innych spraw. Budżet sekcji został włączony do budżetu Lecha. W drużynie nie znajdą się tylko studentki. Kiedy w świat poszła informacja, że Lech będzie miał sekcję żeńską, zaczęły zgłaszać się kandydatki do gry. Bramkarka reprezentacji Polski, Katarzyna Kiedrzynek, od dawna kibicuje Lechowi.

Nowa drużyna będzie trenować i rozgrywać wszystkie mecze na obiektach uniwersyteckich na Morasku. Kilka najważniejszych spotkań w sezonie odbędzie się jednak przy Bułgarskiej, na głównej płycie. Relacje z wszystkich meczów piłkarek będzie nadawać radio „Meteor”, a Lech TV przeprowadzi transmisje ze spotkań najważniejszych. Pierwsze spotkanie Lech Poznań UAM rozegra w sobotę w Stargardzie.

Udostępnij:

Podobne