Piłkarki Lecha Poznań UAM zaczynają walkę o awans

Powołanie żeńskiej sekcji Lecha jest wspólnym przedsięwzięciem Lecha Poznań i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przyczyniła się do tego Maja Rutkowska, współwłaściciel Lecha (na zdjęciu). – To był dla nas naturalny krok. Jesteśmy liderem szkolenia, zajmujemy się dziećmi od 4 roku życia. Teraz mogą z nami trenować także dziewczynki – mówiła w piątek podczas konferencji prasowej.

– Szkoda, że trenujemy na różnych boiskach, moglibyśmy się wspierać, pomagać sobie nawzajem. Trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej udało się awansować na szczebel centralny – powiedział Maciej Skorża, trener pierwszej drużyny Lecha. Piłkarki zaczynają bowiem rywalizację od trzeciej ligi, chcą jak najszybciej awansować do ekstraklasy.

Dla piłkarek trenujących dotychczas w drużynie uniwersyteckiej, która jest najlepsza w Polsce w futsalu, sytuacja zmieni się radykalnie. Od kiedy zaczną występować w koszulce Lecha, nie będą mogły narzekać na brak rozpoznawalności. Jak zapewnia Zofia Mager, kapitan drużyny, są na to gotowe.

Współwłaścicielka Lecha jest w radzie nadzorczej klubu. Nie ma jednak zamiaru, w przeciwieństwie do brata, udzielać się w Lechu, zarządzać. Nie będzie podejmować decyzji, choć nadal będzie przychodzić na wszystkie mecze Kolejorza. – Tak jak dotychczas, będę wspierać mojego brata – zapewnia. Projekt stworzenia żeńskiej sekcji objęła swoim patronatem.

Zarządzaniem sekcją zajmie się rada sportowa, składająca się z dwóch przedstawicieli Lecha i dwóch z AZS UAM. Tam będą zapadać wszelkie decyzje, dotyczące transferów, trenerów i innych spraw. Budżet sekcji został włączony do budżetu Lecha. W drużynie nie znajdą się tylko studentki. Kiedy w świat poszła informacja, że Lech będzie miał sekcję żeńską, zaczęły zgłaszać się kandydatki do gry. Bramkarka reprezentacji Polski, Katarzyna Kiedrzynek, od dawna kibicuje Lechowi.

Nowa drużyna będzie trenować i rozgrywać wszystkie mecze na obiektach uniwersyteckich na Morasku. Kilka najważniejszych spotkań w sezonie odbędzie się jednak przy Bułgarskiej, na głównej płycie. Relacje z wszystkich meczów piłkarek będzie nadawać radio „Meteor”, a Lech TV przeprowadzi transmisje ze spotkań najważniejszych. Pierwsze spotkanie Lech Poznań UAM rozegra w sobotę w Stargardzie.

Udostępnij:

Podobne

Jerzy Kopa nie żyje

To był trener, którego zasługi dla Lecha trudno przecenić. Nie tylko osiągnął doskonałe wyniki sportowe, ale i miał ogromny wpływ na przyszłość klubu. To od

Entuzjazm na wagę złota

Lech dąży do zbudowania mocnej drużyny – tu nikt nie ma wątpliwości. Nie chce przespać decydującego momentu, gdy rozgrywa się mecze kluczowe. Nie wolno, wzorem

Nie wolno pozostać w blokach startowych

Czy warto przejmować się wynikami meczów sparingowych? Zawsze lepiej wygrać niż przegrać, ale nie to jest głównym celem takich gierek. Czy warto przejmować się jakością

Drugi sparing, druga porażka Lecha

Nie widać jeszcze ręki nowego trenera. Piłkarzom Kolejorza nie kleiła się gra w drugim letnim sparingu, w którym mierzyli się z Pogonią Szczecin. Nie tworzyli