Paweł Tomczyk w Gliwicach

Tylko dwóch napastników będzie miał do dyspozycji Adam Nawałka. Paweł Tomczyk został wypożyczony do Piasta Gliwice do końca sezonu, z opcją przedłużenia na następny sezon. W Poznaniu miałby niewielkie szanse pojawiania się na boisku.

Pierwszym wyborem trenera Lecha będzie najlepszy strzelec w drużynie, jeden z najskuteczniejszych napastników polskiej ekstraklasy – Christian Gytkjaer. Zimą Lech wypożyczył Timura Żamaletdinowa, piłkarza CSKA Moskwa. To zawodnik utalentowany, strzelec goli w silnej lidze rosyjskiej i w Lidze Mistrzów, ale najczęściej wchodzący na boisko z ławki. Właśnie on będzie zmiennikiem Duńczyka. Kto wie, czy w niektórych spotkaniach trener nie postawi właśnie na niego od początku.

W tej sytuacji Paweł Tomczyk mógłby liczyć tylko na niedyspozycję któregoś z kolegów z ataku. Powinien grać jak najczęściej, by się rozwijać, a rezerwy to dla niego zbyt niski poziom. Zespół z ekstraklasy, prowadzony przez doświadczonego Waldemara Fornalika, to korzysta opcja. Napastnik wróci do Lecha jako dużo lepszy zawodnik.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,