Paweł Tomczyk w Gliwicach

Tylko dwóch napastników będzie miał do dyspozycji Adam Nawałka. Paweł Tomczyk został wypożyczony do Piasta Gliwice do końca sezonu, z opcją przedłużenia na następny sezon. W Poznaniu miałby niewielkie szanse pojawiania się na boisku.

Pierwszym wyborem trenera Lecha będzie najlepszy strzelec w drużynie, jeden z najskuteczniejszych napastników polskiej ekstraklasy – Christian Gytkjaer. Zimą Lech wypożyczył Timura Żamaletdinowa, piłkarza CSKA Moskwa. To zawodnik utalentowany, strzelec goli w silnej lidze rosyjskiej i w Lidze Mistrzów, ale najczęściej wchodzący na boisko z ławki. Właśnie on będzie zmiennikiem Duńczyka. Kto wie, czy w niektórych spotkaniach trener nie postawi właśnie na niego od początku.

W tej sytuacji Paweł Tomczyk mógłby liczyć tylko na niedyspozycję któregoś z kolegów z ataku. Powinien grać jak najczęściej, by się rozwijać, a rezerwy to dla niego zbyt niski poziom. Zespół z ekstraklasy, prowadzony przez doświadczonego Waldemara Fornalika, to korzysta opcja. Napastnik wróci do Lecha jako dużo lepszy zawodnik.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Porażka na Ibrox

Godzina dobrej gry to za mało, by cokolwiek ugrać na legendarnym stadionie w Glasgow. Rangersi byli lepszym zespołem, potrafił przeczekać trudne okresy, zdominować Lecha fizycznie,

Osłabiony Lech postawi się Rangersom?

Poważne problemy trenera Żurawia. Posypała mu się drużyna przed meczem z Rangersami. Do Glasgow nie polecieli Butko, Crnomarković, Kamiński i Tiba. Stratę dwóch pierwszych można