Paweł Tomczyk w Gliwicach

Tylko dwóch napastników będzie miał do dyspozycji Adam Nawałka. Paweł Tomczyk został wypożyczony do Piasta Gliwice do końca sezonu, z opcją przedłużenia na następny sezon. W Poznaniu miałby niewielkie szanse pojawiania się na boisku.

Pierwszym wyborem trenera Lecha będzie najlepszy strzelec w drużynie, jeden z najskuteczniejszych napastników polskiej ekstraklasy – Christian Gytkjaer. Zimą Lech wypożyczył Timura Żamaletdinowa, piłkarza CSKA Moskwa. To zawodnik utalentowany, strzelec goli w silnej lidze rosyjskiej i w Lidze Mistrzów, ale najczęściej wchodzący na boisko z ławki. Właśnie on będzie zmiennikiem Duńczyka. Kto wie, czy w niektórych spotkaniach trener nie postawi właśnie na niego od początku.

W tej sytuacji Paweł Tomczyk mógłby liczyć tylko na niedyspozycję któregoś z kolegów z ataku. Powinien grać jak najczęściej, by się rozwijać, a rezerwy to dla niego zbyt niski poziom. Zespół z ekstraklasy, prowadzony przez doświadczonego Waldemara Fornalika, to korzysta opcja. Napastnik wróci do Lecha jako dużo lepszy zawodnik.

Udostępnij:

Podobne

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną