Lech pokazał drużynę i trzecie koszulki

Klęska w Baku nie zniechęciła ludzi do tłumnego przyjścia do Centrum Handlowego Posnania, na tradycyjną przedsezonową prezentację drużyny. Było radośnie, hałaśliwie, oklaskiwani byli wszyscy piłkarze, bez wyjątku. Wydarzenie prowadził Tomasz Wolny, który na początek zapowiedział twórców i wykonawców utworu napisanego na 95-lecie klubu. Wystąpili Michał Wiraszko i Adam Brzozowski.

Na scenę zostali zaproszeni czterej zasłużeni, związani z klubem od dziesięcioleci kibice. To Piotr Podolczak, Andrzej Kuczyński, Roman Dera, Maciej Sierszyński. Mówili o swych kibicowskich początkach, o przywiązaniu do Kolejorza. Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha wręczył im okolicznościowe koszulki meczowe, ozdobione podpisami wszystkich piłkarzy.

Przed zebranym kibicami pokazały się dziewczyny z Lech Poznań UAM, które niedawno uzyskały awans do drugiej ligi. Oklaskiwana była klubowa przyszłość – mistrzowska drużyna trampkarzy Kolejorza. Uczestnikom wydarzenia spodobała się prezentowana po raz pierwszy trzecia koszulka meczowa Kolejorza, w szarym kolorze. Piłkarze zagrają w takich, gdy nie będą mogli ubrać się w niebieskie ani białe.

Przyszła pora na prezentację sztabu trenerskiego i piłkarzy, oprócz nieobecnych z medycznych powodów Adriela Ba Loua i Antonio Milicia. Trener John van den Brom i jego asystent Dany Landsaat mówili o Poznaniu, o niezwykłej atmosferze na stadionie. Trener Lecha zapewnił, że jego celem jest obrona mistrzostwa Polski. Zebrani usłyszeli ten sam utwór muzyczny, co na początku, ale w formie teledysku z portretami kibiców Lecha – indywidualnie, rodzinnie, z grupami kolegów.

Wreszcie przyszło to, na co najbardziej cieszyli się fani, zwłaszcza młodzi – możliwość sfotografowania się z trenerami i piłkarzami, zdobycia autografu. Barierki oddzielające zawodników i kibiców ledwo wytrzymywały napór tych drugich.

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy