Krótkie przygotowania, potem natłok meczów. Bez licznej kadry – ni rusz

Piłkarze Lecha nie otrzymali dużo wolnego czasu. W Poznaniu meldują się 11 czerwca, by zacząć krótkie, ale intensywne przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy mecz o stawkę, w eliminacjach Ligi Mistrzów, rozegrają już 5 lub 6 lipca. Liga startuje 10 dni później. W międzyczasie trzeba rywalizować przy Bułgarskie z Rakowem o Superpuchar Polski. Trener Maciej Skorża nie ukrywa, że zdobycie tego trofeum nie jest dla niego priorytetem.

Po dwóch dniach badań i sześciu treningów na własnym stadionie oraz sparingu z Widzewem, drużyna wyjedzie na 10-dniowe zgrupowanie w Opalenicy. Tam (lub przy Bułgarskiej) odbędą się kolejne sparingi. Łącznie mają być cztery, m.in. z Pogonią i Jagiellonią. Ustalenia trwają. Trenując piłkarze Lecha będą już znali rywala w eliminacjach Ligi Mistrzów, losowanie pierwszej rundy zaplanowane jest na 14 czerwca, losowanie drugiej odbędzie się dzień później.

Kolejorz, który roztrwonił wysoki współczynnik UEFA, rozstawiony nie będzie i może trafić na: Karabach Agdam (Azerbejdżan), Malmö FF (Szwecja), Łudogorec Razgrad (Bułgaria), Sheriff Tiraspol (Mołdawia), CFR Cluj (Rumunia), Bodø/Glimt (Norwegia), Ferencváros (Węgry), NK Maribor (Słowenia), Slovan Bratysława (Słowacja), HJK Helsinki (Finlandia), The New Saints (Walia), Dudelange (Luksemburg), Žalgiris Wilno (Litwa), Lincoln Red Imps F.C. (Gibraltar) Shamrock Rovers (Irlandia). Odpadnięcie nie zamknie drzwi do Europy, bo będzie można rywalizować w Lidze Konferencji. Jeśli Lech potknie się nie na pierwszym, lecz na drugim rywalu, włączy się do rywalizacji o Ligę Europy.

Rozgrywki ligowe i europejskie są w tym roku przyspieszone z powodu odbywających w nietypowym terminie Mistrzostw Świata w Katarze. Mecze w ekstraklasie odbywać się będą tylko w weekendy, począwszy od 15 lipca (piątek). W środku tygodnia trzeba będzie rywalizować w europejskich rozgrywkach, nie wiadomo jak długo to w przypadku Lecha potrwa. W środku tygodnia, gdy nie będzie meczów międzynarodowych, zaplanowane są spotkania Pucharu Polski. Dodatkowym wysiłkiem dla najlepszych graczy Lecha, reprezentantów swych krajów, będą mecze w drużynach narodowych. Z tego powodu nie wszyscy gracze Kolejorza zaczną letnie przygotowania z kolegami.

Piłkarzy Lecha czeka więc ogromny wysiłek, muszą rozegrać mnóstwo spotkań, oby ich było jak najwięcej. Wszystkie trzeba mieć za sobą 13 listopada, czyli przed Mistrzostwami Świata. Wtedy piłkarze ekstraklasy będą dokładnie w połowie rozgrywek. Drugą ich połowę, czyli pozostałe 17 kolejek, trzeba rozegrać do 27 maja. Pierwsze mecze rundy wiosennej zaplanowane zostały w środku zimy, gdy w Polsce panują zwykle największe mrozy: na 27 stycznia. Jeszcze nigdy rozgrywki ligowe w Polsce nie zaczynały się tak wcześnie.

Udostępnij:

Podobne

Warta ukradła mecz Pogoni

W futbolu co jakiś czas zdarza się, że drużyna wyraźnie słabsza, koncentrująca się głównie na obronie, sprawia niespodziankę i odbiera punkty faworytom. W tym właśnie