Jakub Kamiński odchodzi, ale zostaje

Do końca tego sezonu będzie grał dla Lecha Poznań, walczył o dublet. Od lipca będzie już piłkarzem niemieckiego VfL Wolfsburg. Polski klub waśnie poinformował o tej umowie uznając ją za korzystną dla wszystkich. Nie podaje kwoty transferu, ale nieoficjalnie wiadomo, że na konto Lecha wpłynie ok. 10 milionów euro.

Wychowanek Szombierek Bytom od 13 roku życia rozwija się w akademii Lecha. Po trzech latach trenował już z pierwszą drużyną, w 2019 roku zaliczył debiut w ekstraklasie. Czynił tak szybkie postępy, że jest jednym z nielicznych wychowanków, którzy nie rozwijali się w słabszym klubie, od początku mógł liczyć na regularną grę w ekstraklasie w barwach Kolejorza. Od kilku lat budzi zainteresowanie klubów z mocnych lig. Lech odrzucał kolejne oferty, wreszcie tę z Wolfsburga uznał za satysfakcjonującą, także piłkarz porozumiał się z nowym pracodawcą.

Jeszcze w ubiegłym roku skrzydłowy zapewniał, że mimo dużego zainteresowania jego osobą i prawdopodobnym odejściu z Lecha, w jego barwach będzie występował do czerwca, podejmie walkę o mistrzostwo i Puchar Polski. Słowa dotrzymał.

Udostępnij:

Podobne

Transfer norweskiego napastnika potwierdzony

Bryan Fiabema jest piłkarzem Lecha, związał się z nim trzyletnią umową z opcją przedłużenia o rok. Jest 21-letnim napastnikiem, którym jako juniorem zainteresowała się Chelsea,