Grunwald mistrzem Polski. Po raz 24

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań po raz 24. zostali mistrzami Polski w 84. edycji tych rozgrywek. Są rekordzistami w kraju w walce o tytuł. W sobotnim finale  Superligi (4 lipca) na własnym stadionie Grunwald pokonał Pomorzanina Toruń 2:1. Brązowe medale dla LKS-u Gąsawa po wygranej na boisku AWF w Poznaniu z miejscowym AZS AWF 5:2.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany. Gospodarze prowadzili od początku decydującego spotkania. O końcowym sukcesie wojskowych przesądził najskuteczniejszy w wielu ostatnich sezonach Artur Mikuła. Zdobył on dwie decydujące bramki.

Goście z Torunia desperacko walczyli o doprowadzenie do remisu i karnych zagrywek. W ostatnich minutach dwaj reprezentanci Polski z Grunwaldu:  Mateusz Hulbój i Mateusz Poltaszewski zostali ukarani żółtymi kartkami. Miejscowi kończyli rywalizację w dziewiątkę.

Mecz o brąz pewnie wygrała drużyna z Pałuk.  O losach spotkania zdecydował początek trzeciej kwarty. Wówczas to akademicy, przy stanie 1:3, nie wykorzystali krótkiego rogu i nie zmniejszyli przewagi gości.

Los sprawił, że dzień później (5 bm.) obie drużyny ekipy spotkają się ponownie na tym samym stadionie AWF w Poznaniu w finale Terravita Pucharu Polski.

Najskuteczniejszym strzelcem Superligi 2019/ 2020 został Krystian Makowski z Pomorzanina Toruń. Zdobył 12 bramek.

Jesienią 2019 r. rozegrano pełną jedną rundę. Ze względu na pandemię koronawirusa Polski Związek Hokeja na Trawie postanowił dokończyć sezon ligowy w okrojonej formie. Dwa najlepsze zespoły po rundzie jesiennej zmierzyły się o złoty medal, a dwa kolejne w tabeli o brązowy medal. Pozostałe drużyny sklasyfikowano według miejsc zajętych po rundzie jesiennej. Postanowiono również, że w tym sezonie nie będzie spadków z superligi, ale też nikt do niej nie awansuje.

Wyniki: mecz o brązowy medal AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa 2:5 (1:3)

Łukasz Kurniewicz (18), Patryk Pawlak (52-krótki róg) – Dominik Kotulski (5), Mateusz Wiśniewski (10), Mikołaj Marczyński (26), Marcin Strykowski (35), Tomasz Kończal (35).

 Finał. Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 2:1 (1:1)Artur Mikuła – 2 (11, 52-krótki róg) – Michał Dawid (6).

Końcowa klasyfikacja sezonu 2019/20: 1. Grunwald Poznań, 2. Pomorzanin Toruń, 3. LKS Gąsawa, 4. AZS AWF Poznań, 5. Warta Poznań, 6. AZS Politechnika Poznańska, 7. Start 1954 Gniezno, 8. LKS Rogowo.

Udostępnij:

Podobne

Słabość Lecha nadzieją Luksemburczyków

Carlos Fangueiro, trener F91 Dudelange, nie ma złudzeń: Lech jest faworytem, nie ma co porównywać jakości piłkarzy obu zespołów i wysokości budżetów. Luksemburczycy nie przyjechali

Na transfery trener nie liczy

Pokonanie w dwumeczu mistrza Luksemburga da Lechowi awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Trzeba będzie łączyć występy w Europie z ekstraklasą. Trener John van den