Filip Wilak w Lechu do 2026 roku

Wychowanek Lecha Poznań podpisał w czwartek nową umowę z Kolejorzem. Kontrakt skrzydłowego będzie obowiązywał do końca czerwca 2026 roku, został też oficjalnie włączony do kadry pierwszej drużyny niebiesko-białych.
Piłkarz urodził się w 2003 roku w Poznaniu. Już jako siedmiolatek trafił do klubowej akademii, pokonywał kolejne szczeble w rozwoju, występował m.in. w międzynarodowym turnieju Lech Cup. Debiutował w zespołach juniorskich, w rezerwach Kolejorza, wreszcie, w niedawnym meczu przeciwko Rakowowi, w pierwszym zespole.
Rozgrywał świetny sezon w zespole rezerw, strzelił 12 goli, czym zwrócił na siebie uwagę sztabu pierwszej drużyny. W kończącym sezon spotkaniu przeciwko Jagiellonii otrzymał od trenera van den Broma ponowną szansę pokazania się. Nie zmarnował jej, wywalczył rzut karny.
Fotlechpoznan.pl/fot. Patryk Pindral

Udostępnij:

Podobne

Sprowadzili nas na ziemię. Jak zwykle

Lech Poznań nigdy nie stanie się europejską potęgą. Ma jednak wszystko, by być czołową ekipą w kraju, regularnym uczestnikiem rywalizacji pucharowej. Niektórzy twierdzą minimalistycznie, że

Warta dała się ograć Śląskowi

Ten mecz nie musiał się skończyć tak źle dla Warty. Nie musiała przegrać. Śląsk wygrał przez wyrachowanie, lepszy pomysł na pozbawienie rywala atutów, większą taktyczną