Taką nazwę oficjalnie będzie przez cztery lata nosił stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, który nregularnie zapełnia się dziesiątkami tysięcy kibiców Lecha. Z polskich aren sportowych tylko Stadion Narodowy cieszy się liczniejszą publicznością. Oficjalnie zostało to ogłoszone w poniedziałek, oczywiście na stadionie, z obecności operatora obiektu, władz Lecha, spółki Skarbu Państwa mającej siedzibę w Poznaniu, rządzących krajem polityków.

Aż do 2027 roku spółka Enea stała się, wespół z operatorem obiektu i Lechem Poznań, współgospodarzem tego obiektu. Nazwa „Enea Stadion”, widoczna z ulicy Bułgarskiej, znajdzie się niebawem na membranie obiektu. Rafał Wrzeszcz, prezes spółki Stadion Poznań podkreślił wagę tego wydarzenia i wyraził nadzieję, że to początek wieloletniej, owocnej współpracy między największym przedsiębiorstwem w Wielkopolsce, chętnie wspierającym sport i nie tylko, i największym klubem w regionie.

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy