Bieg im. Dominiki w Rokietnicy

Został wymyślony jako forma pomocy cierpiącej na białaczkę Dominice, a mieszkańcy masowo wzięli w nim udział. Dziewczynka walkę z ciężką chorobą przegrała, ale bieg pozostał. – Organizujemy go co rok, bo chcieliśmy wykorzystać integrację mieszkańców. Szkoda by było o tym zapomnieć – mówi Bartosz Derech, wójt Rokietnicy.

W sobotę 26 września odbędzie się już siódma edycja imprezy, jej tradycja w gminie rośnie, skupia coraz większą liczbę uczestników, wśród których nie brakuje wytrawnych biegaczy, sportowców regularnie startujących w maratonach. Na osobnych dystansach biegają i chodzą całe rodziny, dzieci. Bieg główny za każdym razem prowadzi inną trasą. W tym roku meta usytuowana została na jeziorem Pamiątkowskim. Wszelkie informacje na temat tej coraz popularniejszej wśród biegaczy, nie tylko z gminy Rokietnica, imprezy znajdziemy na stronie internetowej gminy. Możemy tam także pobrać formularz zgłoszeniowy, zapoznać się z regulaminem, poznać tegoroczną trasę, przeczytać opinie uczestników.

Udostępnij:

Podobne

Warta ukradła mecz Pogoni

W futbolu co jakiś czas zdarza się, że drużyna wyraźnie słabsza, koncentrująca się głównie na obronie, sprawia niespodziankę i odbiera punkty faworytom. W tym właśnie