„Araś” skautem Lecha

Jarosław Araszkiewicz, były piłkarz Kolejorza, pięciokrotny mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, a potem trener, został klubowym skautem. Jego obowiązkiem będzie obserwacja sześciu wypożyczonych przez Lecha zawodników, grających na różnych poziomach rywalizacji, od ekstraklasy (Szymon Drewniak) do II ligi (Tomasz Dejewski). W I lidze grają Mateusz Lis, Krystian Sanocki, Jakub Serafin, Piotr Kurbiel.

Tomasz Wichniarek, szef skautingu w Lechu mówi, że klub chce wykorzystać duże piłkarskie doświadczenie Jarosława Araszkiewicza. Prowadzona przez niego obserwacja pozwoli ocenić postępy, jakie robią wypożyczeni piłkarze, określić ich przydatność do gry w pierwszej drużynie Lecha. Wiedza i doświadczenie byłego gracza Kolejorza rzeczywiście są niemałe. Karierę zaczynał i kończył przy Bułgarskiej, w międzyczasie grał w wielu dobrych klubach, m.in. w Niemczech, Turcji, Izraelu.

Zdjęcie: lechpoznan/pl Michał Parucki

Udostępnij:

Podobne

Triumf z (lekkim) niedosytem

Kto śledzi najnowsze dzieje Lecha wie, że w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili można się spodziewać kłopotów. Przed meczem w Szczecinie trzeba się było obawiać,

Syndrom Lecha Poznań

Wypełniony stadion, oczekiwanie kolejnego triumfu lidera, atmosfera piłkarskiego święta, korzystne wyniki meczów rywali, szansa na wypracowanie przewagi nad nimi – co mogło pójść nie pomyśli