Zwycięstwo faworytów w Enea Challange Poznań

Diana Riesler i Bart Aernouts, czyli faworyci okazali się bezkonkurencyjni w Enera Challange Poznań na dystansie średnim. Najlepszymi Polakami byli Ewa Bugdoł oraz Kacper Adam, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce. W niedzielnych zawodach uczestniczyło 1082 zawodników. Przepłynęli 1900 metrów, przejechali rowerem 90 km, przebiegli 21 km.

Od początku walka o zwycięstwo toczyła się w grupie faworytów składających się zarówno z zagranicznych, jak i polskich zawodników PRO. W walce o zwycięstwo silną pozycję utrzymywali zawodnicy Enea Tri Tour Teamu z Ewą Bugdoł i Kacprem Adamem na czele. Po wymagającym etapie pływackim z dużą przewagą, jako pierwszy z wody wyszedł Pieter Heemeryck, ale na trasie rowerowej został szybko dogoniony przez najlepszych kolarzy. Na trasie biegowej pierwszy pojawił się Gulio Molinari, jednak już na 8 kilometrze został wyprzedzony przez Barta Aernouts, który zwycięstwa nie oddał już do mety. Belg triumfował z rewelacyjnym czasem 3:49:35. Na drugim miejscu uplasował się James Cunnama osiągając czas 3:52:11. Podium uzupełnił Markus Hörmann (3:54:46). Natomiast najlepszym Polakiem był Kacper Adam (4:01:31).

Na zdjęciu – „pojedynek” przy bufecie.

Udostępnij:

Podobne

Warta ukradła mecz Pogoni

W futbolu co jakiś czas zdarza się, że drużyna wyraźnie słabsza, koncentrująca się głównie na obronie, sprawia niespodziankę i odbiera punkty faworytom. W tym właśnie