Zieloni przełamali się! Wreszcie zwycięstwo!

Adam Szała, chwilowy następca trenera Piotra Tworka, okazał się lepszy od Waldemara Fornalika. Warta, która przegrywała mecz za meczem, od prawie kwartału nie potrafiła zdobyć gola, pokonała na wyjeździe Piasta 1:0 po filmowym uderzeniu Zrelaka. Tradycji stało się zadość – zespół z Gliwic nigdy jeszcze nie strzelił Warcie bramki.

Piast zaczął tak, jak należało się spodziewać – od zaatakowania Warty, tworzenia sytuacji podbramkowych. Także w postawie gości nie było niespodzianki. Wycofali się głęboko, próbowali od czasu do czasu wyprowadzać szybkie ataki, które najczęściej kończyły się prostymi stratami Rodrigueza lub niecelnymi podaniami Papeau.

Akcje Piasta były schematyczne, a przez to niegroźne. Najczęściej polegały na dośrodkowaniach z prawej strony boiska lub prób przedarcia się lewą. Wrzutki Kądziora nie na wiele się przydawały. Tylko kilkakrotnie zagotowało się pod bramką Lisa. Gospodarzom ani razu nie udało się oddać celnego strzału na jego bramkę. Warta natomiast oddała jeden celny strzał. Stworzyła też akcję, po której trudno było nie zdobyć gola. Szymonowicz dokonał nie lada sztuki – z kilku metrów trafił w poprzeczkę.

Podobnie przebiegała druga połowa, ale tylko do pewnego momentu. Przez pół godziny Piast niemrawo atakował, Warta skutecznie się obroniła rzadko próbując zaatakować. Wreszcie stało się – podanie Czyża, kapitalny strzał z powietrza lewą nogą Zrelaka, z ostrego kąta, i Zieloni pierwszy raz od sierpnia strzelili bramkę. Teraz wystarczyło dowieźć wynik do końca, przeczekać schematyczne ataki Piasta. I Warta tego dokonała.

Piast Gliwice – Warta Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: Adam Zreľák 78
Żółte kartki: Konczkowski – Zreľák, Trałka.
Piast: Frantisek Plach, Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis, Arkadiusz Pyrka (72 Michael Ameyaw), Tom Hateley (71 Ptryk Lipski), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (66 Krostopher Vida), Damian Kądzior (66 Nikola Stojiljković, Alberto Toril (84 Tomasz Jodłowiec).
Warta: Adrian Lis, Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Dawid Szymonowicz, Łukasz Trałka, Jakub Kiełb, Mario Rodriguez (90 Mateusz Czyżycki), Michał Kopczyński, SzymonCztż, Jayson Papeau, Adam Zrelak (81 Mateusz Kuzimski).
Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Udostępnij:

Podobne

Nadzieje odżyły. Pościg trwa

Kto by się spodziewał, że już po dwóch pierwszych meczach nowego roku strata Lecha do lidera tabeli zmniejszy się z ośmiu punktów do symbolicznych dwóch?

Białystok zdobyty!

Brawo Kolekorz! Wygrał z Jagiellonią 2:1 i tylko to się dziś liczy, jakość gry lepiej przemilczeć. Był zabójczo skuteczny, ale tylko w pierwszej połowie, którą

Remis Warty na trudnym terenie

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się mecz, którego stawką było 6 punktów, bo rywalizowały drużyny walczące o zachowanie ekstraklasy: Ruch i Warta Poznań. Bezbramkowy