Ukraiński bramkarz oficjalnie w Lechu

Numer 1 na koszulce będzie nosić Artur Rudko, nowy bramkarz Lecha. Pierwszy letni transfer mistrza Polski został właśnie zrealizowany. 30-letni wychowanek Dynama Kijów został wypożyczony z Metalista Charków z opcją transferu definitywnego i podpisana dwuletniej umowy.

Artur Rudko mierzy 190 centymetrów. – Trzy ostatnie sezony spędził w cypryjskim Pafos, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje, wielokrotnie zachowywał czyste konto. Jeśli chodzi o umiejętności, to jest świetny na linii bramkowej, bardzo dobry na przedpolu, niezły również w grze nogami, a do tego umie także współpracować z linią defensywy. Mamy nadzieję, że pozyskaliśmy bramkarza kompletnego – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

– To oczywiste, że będę chciał tu grać o najwyższe cele. Pierwszym jest naturalnie sięgnięcie ponownie po tytuł mistrzowski, a także wywalczenie Pucharu Polski. I oczywiście zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, by w pierwszej kolejności powalczyć o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów – twierdzi nowy bramkarz Kolejorza.

Udostępnij:

Podobne