Pierwszy transfer Lecha. Bednarek będzie miał konkurenta

Lech zaczął kompletowanie drużyny, która ma bronić mistrzowskiego tytułu i udanie wystąpić w europejskich pucharach. W środę wieczorem do Poznania dotarł Artur Rudko, następca van der Harta, z którym klub nie przedłużył kontraktu. W zamyśle władz klubu Ukrainiec ma zostać pierwszym bramkarzem, jego zmiennikiem będzie Filip Bednarek. Choć z pewnością mowa będzie o rywalizacji o miejsce w pierwszym składzie.

Artur Rudko w czwartek przechodzi testy medyczne. Jeśli przebiegną pomyślnie, zostanie wypożyczony na rok z Metalista Charków, z opcją pierwokupu i zawarcia umowy na dwa lata. Jest to wersja dla klubu bezpieczna, bo będzie można rozstać się z bramkarzem, jeśli ten przegra rywalizację z Bednarkiem, co jest mało prawdopodobne, ale pod uwagę należy brać wszystko.

Przyszły bramkarz Lecha miesiąc temu skończył 30 lat, ma 190 centymetrów wzrostu. Jest wychowankiem Dynama Kijów, z którego bywał wypożyczany do mniejszych ukraińskich klubów. Bramkarzem numer 1 został dopiero po przeprowadzce na Cypr. W Pafos FC rozegrał 92 mecze, aż 33 razy zachowując czyste konto.

Udostępnij:

Podobne