Srebro dla Poznania coraz bliżej

W 8 kolejce Ekstraklasy piłki wodnej DSW Waterpolo Poznań rozgromił na wyjeździe zespół GKPW 59 Gorzów. Poznaniacy zdeklasowali rywali już w pierwszym spotkaniu, które wygrali aż 4:25.  W meczu rewanżowym potwierdzili swoją przewagę, pokonując gospodarzy 7:25. Dzięki zdobyciu kolejnych 6 punktów, drużyna z Poznania pozostała wiceliderem tabeli ligowej i ma ogromne szanse na kolejny srebrny medal.

W niedzielę, DSW Waterpolo Poznań rozegrał na gorzowskim basenie „Słowianka” ósmy dwumecz tegorocznych MPS w piłce wodnej. Przeciwnikami poznaniaków był tym razem najsłabszy zespół Ekstraklasy – GKPW 59 Gorzów. Poznańscy waterpoliści zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zagrali o pełną pulę punktów, pewnie pokonując gości w obu spotkaniach.

Dzisiejszy dwumecz przybliżył nas do kolejnego tytułu wicemistrzowskiego. Skuteczna gra w ataku i jak zwykle bardzo dobra obrona naszych bramkarzy – Miszy Yazerskiego oraz Pawła Domagały, zaowocowały wysokim zwycięstwem nad zespołem gospodarzy. Mam nadzieję, że podobną formę zaprezentujemy za 3 tygodnie w Poznaniu. Jeden wygrany mecz z Legią Warszawa zapewni nam srebrny medal, na który zresztą ciężko pracowaliśmy cały sezon.– mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

W porannym meczu poznaniacy uzyskali w 1 kwarcie 4-bramkową przewagę, nie tracąc przy tym ani jednego gola. W kolejnych kwartach zdobyli aż 21 bramek, pozwalając gospodarzom strzelić jedynie 4. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4:25 (0:4, 2:6, 1:8, 1:7). Najlepszymi zawodnikami ogłoszono Jakuba Słowika z Gorzowa oraz Bartłomieja Kowalewskiego z Poznania, zdobywcę aż 4 bramek. Pozostałe gole dla DSW padły po strzałach: Tomasza Różyckiego (5), Jakuba Goździaka (4), Marcina Druli (3), Oskara Szymonika, Michała Nowickiego, Michała Zawadzkiego (po 2) oraz Dawida Łuca, Rafała Bocheńskiego i Artura Wróbla (po 1).

Spotkanie rewanżowe było popisem tylko jednej drużyny. Poznańscy waterpoliści już po pierwszych 2 kwartach zdeklasowali swoich rywali uzyskując 7-bramkową przewagę. Kolejne 16 minut meczu to aż 14 goli dla DSW Waterpolo Poznań i jedynie 3 dla drużyny z Gorzowa. 16 mecz tegorocznej Ekstraklasy poznańscy waterpoliści wygrali pewnie 7:25 (2:5, 2:6, 1:6, 2:8). MVP spotkania wybrano tym razem bramkarza gospodarzy Adama Karsza oraz Michała Zawadzkiego z Poznania. Bramki dla DSW zdobyli: kapitan Tomasz Różycki (aż 7 goli), Bartłomiej Kowalewski, Jakub Goździak (po 4), Oskar Szymonik, Michał Zawadzki (po 3), Michał Nowicki (2) oraz Rafał Bocheński i Artur Wróbel (po 1).

W dwumeczu z GKPW 59 Gorzów w barwach poznańskiego klubu wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Dawid Łuc, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki oraz Artur Wróbel.

Poznaniacy 9. kolejkę Ekstraklasy rozegrają na własnym basenie 9 i 10 maja, goszcząc w Termach Maltańskich największego rywala do tytułu wicemistrzowskiego – Legię Warszawa. Tegoroczny sezon nasi waterpoliści zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.