Rui Machado faworytem turnieju Talex Open 2013

Portugalczyka Rui Machado, choć dzisiaj w rankingu ATP jest sklasyfikowany dopiero na 357. miejscu, uważa się za faworyta 14. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wielkopolski czyli tenisowego Futures'a Talex Open 2013 z pulą nagród 15 tysięcy dolarów USA. Turniej odbędzie się na sławnych kortach poznańskiego AZS w dniach od 19 do 25 sierpnia 2013 roku. Przy Noskowskiego kariery rozpoczynali tak sławni zawodnicy jak: Przemysław Warmiński, Ignacy Tłoczyński, Zbigniew Bełdowski i Wojciech Fibak.

 

W turnieju zabraknie najwyżej notowanych Polaków: Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i Michała Przysiężnego. Właśnie Janowicza, przed dwoma laty pokonał Rui Machado, w finale Poznan Open na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

 

Talex Open to promocja i okazja do zdobywania punktów do rankingu ATP głównie przez Polaków. Poza wcześniej wymienionym tercetem nie zabraknie żadnego z naszych najlepszych tenisistów. Zagrają więc m.in. Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski i Marcin Gawron. 3 dzikie karty otrzymali Polacy: Arkadiusz Kocyła, Mikołaj Jędruszczak i Karol Majchrzak nasz najlepszy junior, który wystąpił w Poznan Open 2013.

 

Udostępnij:

Podobne

Podwójna rywalizacja z GKS Katowice

Ponad 30 tysięcy kibiców przyjdzie w niedzielę na Bułgarską, by obejrzeć ważny i ciekawie się zapowiadający mecz Lecha z GKS Katowice. To nie będzie jedyny

Taktyczna innowacja się broni. Póki co

Nie udało się przywieźć zwycięstwa z Białegostoku, choć niewiele do niego brakowało – determinacji i trochę szczęścia. Strata punktów nie przełożyła się na sytuację w