Polskie hokeistki nie wywalczyły awansu

Reprezentacja Polski nie wywalczyła awansu do elity Mistrzostw Europy w hokeju halowym w turnieju II dywizji w chorwackiej miejscowości Sveti Ivan Zelina. Po premię sięgnęły: zdecydowanie najlepsza Rosja oraz rewelacyjna Turcja.

Mistrzostwo kontynentu, u siebie w Mińsku, wywalczyła Białoruś. Srebrne medale dla Holandii, a brązowe nieoczekiwanie dla Czech. Z elity spadły Belgia i Szwajcarii. Ich miejsca zajęły Rosja i Turcja.

Biało-czerwone ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Przed turniejem ME II były najwyżej sklasyfikowane w rankingu spośród siedmiu zespołów. Najlepiej spisały się w niedzielę. Wygrały 5:2 z Litwą oraz po zaciętej walce uległy 4:6 Rosji, która gromiła wcześniej wszystkie rywalki. W tym ostatnim spotkaniu Polska prowadziła 1:0 i 2:1 oraz remisowała 3:3.

W drużynie zabrakło kontuzjowanej Marleny Rybachy. Na dodatek w drugim meczu turnieju z Turcją, także kontuzja wyeliminowała bardzo doświadczoną Paulinę Reder.

Sobotnio-niedzielne wyniki Polek i strzelczynie bramek dla naszej reprezentacji: Polska – Szkocja 3:4 (0:1) Magdalena Zagajska 2, Amelia Katerla, Polska – Chorwacja 3:0 (1:0) Katerla, Paula Sławińska, Zagajska, Polska – Litwa 5:2 (3:0) Katerla 3, Sławińska, Zagajska, Polska – Rosja 4:6 (2:2) Sławińska 2, Zagajska, Monika Polewczak.

Tabela końcowa turnieju HME II

1.      Rosja 6 18 71-17

2.      Turcja 6 12 28-23

3.      Szkocja 6 12 25-27

4.      POLSKA 6 9 24-16

5.      Litwa 6 9 23-23

6.      Chorwacja 6 3 11-24

7.      Walia 6 0 4-56

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Spóźniona decyzja prezesa Bońka

Nie mam za złe Bońkowi, że akurat teraz odwołał selekcjonera Jerzego Brzęczka. Lepiej późno niż wcale. Mam mu natomiast za złe, że go zatrudnił. Boniek

Dynamo Moskwa pokonane!

Sprowadzenie przez Lecha napastnika staje się coraz mniej prawdopodobne. W wygranym 2:0 sparingu z Dynami Moskwa, renomowanym rywalem z ekstraklasy rosyjskiej, oba gole zdobył 18-letni

Crnomarković w Zagłębiu Lubin

Przyszedł do Lecha z podrzędnego serbskiego klubu jako obrońca z potencjałem, nastawiony na sukces, na wypłynięcie na szerokie piłkarskie wody. Oczekiwań nie spełnił. Wyróżniał się