Mocny początek wznowionych rozgrywek

Wszystko wskazuje, że w poniedziałek piłkarze Lecha wrócą no boisko treningowe, póki co pojedynczo. Jeśli wyniki przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa będą zgodne z oczekiwaniami, zaczną wspólne przygotowania do dalszej części sezonu. Czeka ich ciężka praca, a potem uderzeniowa dawka wysiłku.

Pierwszy mecz po prawie trzymiesięcznej przerwie piłkarze Lecha rozegrają w Mielcu. 27 maja, w środę zmierzą się ze Stalą w ćwierćfinale Pucharu Polski. Muszą pokonać w drodze powrotnej pół tysiąca kilometrów, by już w sobotę, 30 maja, o godzinie 20 rozegrać bardzo ważne spotkanie z Legią Warszawa.

Awans do półfinału Pucharu Polski to dla klubu sprawa o wielkim znaczeniu. Jest bowiem szansa dostać się do rozgrywek europejskich dzięki wygraniu tylko trzech spotkań, czyli po zdobyciu tego trofeum. Finał tym razem nie odbędzie się na Stadionie Narodowym, bo nie obejrzy go na żywo publiczność. Mecze ligowe są dla Lecha równie istotne. Różnica punktowa do trzeciego miejsca, gwarantującego udział w europejskich pucharach, jest znikoma. Każda strata punktów będzie bolesna.

Kluczowe będzie więc dobre przygotowanie drużyny i umiejętne zarządzanie kadrą zawodników w kolejnych meczach. Po meczu z Legią piłkarze Kolejorza nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek. We wtorek lub środę muszą grać w Lubinie z Zagłębiem, by w weekend podjąć przy Bułgarskiej Pogoń. Cztery mecze w 10 dni to wysiłek na miarę Premier League w okresie świąteczno-noworocznym, ale to tylko początek. Do 19 lipca, czyli przez kolejny miesiąc, muszą rozegrać jeszcze 10 spotkań (uwzględniając ewentualne mecze Pucharu Polski).

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w