Milan Corryn piłkarzem Warty

To 22-letni skrzydłowy, niedawny młodzieżowy reprezentant Belgii, dotychczas grający w słowackim AS Trencin, gdzie dobiegł końca jego kontrakt. Umowa z Wartą opiewa do czerwca 2023 roku, ale może zostać przedłużona o rok. Corryn ma zastąpić Makanę Baku, jest graczem o podobnej charakterystyce. Zapowiada się, że będzie wzmocnieniem drużyny.

Milan Corryn jest wychowankiem FCV Dender. Jako 8-latek przeniósł się do Anderlechtu, zaliczył jednak grę tylko w zespołach młodzieżowych, do pierwszego składu nigdy się nie przebił. Ze stolicy Belgii przeniósł się w 2018 roku do AS Trencin. Przez trzy sezony zdobył na Słowacji 9 bramek i miał 12 asyst. W kadrach młodzieżowych Belgii zaliczył 37 występów i zdobył w nich 4 bramki. Był też kapitanem reprezentacji. W 2016 roku grał na mistrzostwach Europy drużyn do lat 17 w Azerbejdżanie, gdzie Belgowie dotarli do ćwierćfinału.

Miałem oferty z klubów belgijskich, ale podejście Warty do sprawy było wyjątkowo profesjonalne. Dlatego w poprzedni weekend zdecydowałem się przyjechać do Poznania, żeby poznać nieco sam klub i miasto. Urzekło mnie to, że ludzie w klubie są bardzo mili, panuje tu rodzinna atmosfera, a Warta ma wspaniałe tradycje. Wiedziałem już wtedy, że chcę tu zostać. Wiem, że w Wartę dzieliła jedna bramka od Ligi Konferencji. Dlaczego więc nie mielibyśmy powalczyć o europejskie puchary w nowym sezonie? Myślę, że zrobimy wszystko, żeby zrealizować ten cel – mówi nowy zawodnik Zielonych.

Ma 180 cm wzrostu, waży 79 kg. Jak sam mówi, jest dość uniwersalnym zawodnikiem. Może grać na lewym i prawym skrzydle. Jak twierdzi, lubi dryblować, błysnąć indywidualną akcją, jest szybki.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brawo Lech! Taką grę chcemy oglądać!

Czy to prawdziwe przełamanie? Czy zawsze będziemy oglądać takiego Kolejorza? Bardzo byśmy chcieli. Miał słabe momenty, wciąż było widać nerwowość, ale i pojawiło się to,