Milan Corryn piłkarzem Warty

To 22-letni skrzydłowy, niedawny młodzieżowy reprezentant Belgii, dotychczas grający w słowackim AS Trencin, gdzie dobiegł końca jego kontrakt. Umowa z Wartą opiewa do czerwca 2023 roku, ale może zostać przedłużona o rok. Corryn ma zastąpić Makanę Baku, jest graczem o podobnej charakterystyce. Zapowiada się, że będzie wzmocnieniem drużyny.

Milan Corryn jest wychowankiem FCV Dender. Jako 8-latek przeniósł się do Anderlechtu, zaliczył jednak grę tylko w zespołach młodzieżowych, do pierwszego składu nigdy się nie przebił. Ze stolicy Belgii przeniósł się w 2018 roku do AS Trencin. Przez trzy sezony zdobył na Słowacji 9 bramek i miał 12 asyst. W kadrach młodzieżowych Belgii zaliczył 37 występów i zdobył w nich 4 bramki. Był też kapitanem reprezentacji. W 2016 roku grał na mistrzostwach Europy drużyn do lat 17 w Azerbejdżanie, gdzie Belgowie dotarli do ćwierćfinału.

Miałem oferty z klubów belgijskich, ale podejście Warty do sprawy było wyjątkowo profesjonalne. Dlatego w poprzedni weekend zdecydowałem się przyjechać do Poznania, żeby poznać nieco sam klub i miasto. Urzekło mnie to, że ludzie w klubie są bardzo mili, panuje tu rodzinna atmosfera, a Warta ma wspaniałe tradycje. Wiedziałem już wtedy, że chcę tu zostać. Wiem, że w Wartę dzieliła jedna bramka od Ligi Konferencji. Dlaczego więc nie mielibyśmy powalczyć o europejskie puchary w nowym sezonie? Myślę, że zrobimy wszystko, żeby zrealizować ten cel – mówi nowy zawodnik Zielonych.

Ma 180 cm wzrostu, waży 79 kg. Jak sam mówi, jest dość uniwersalnym zawodnikiem. Może grać na lewym i prawym skrzydle. Jak twierdzi, lubi dryblować, błysnąć indywidualną akcją, jest szybki.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Udostępnij:

Podobne

Wygrana bez satysfakcji

Punkty przywożone z wyjazdów zawsze cieszą. Jednak mecz Lecha na stadionie ŁKS-u pozostawia niesmak i świadomość, że jeszcze jedna kompromitacja była o włos. Przeciwnik to

Wyszarpane zwycięstwo Lecha

Piłkarze Kolejorza nareszcie nie zawiedli, choć kibiców swych mogli doprowadzić do zawału serca. Walczyli z beniaminkiem desperacko próbującym utrzymać się w lidze, a niewiele brakowało,