Mikael Ishak podpisał kontrakt z Lechem

Napastnik mający szwedzkie obywatelstwo i asyryjskie pochodzenie jest już oficjalnie piłkarzem Kolejorza. Umowa opiewa na trzy lata. 27-letni piłkarz trafił tu na zasadzie wolnego transferu.

Nowy zawodnik jest przekonany, że Lech w każdym sezonie ma walczyć o trofea.  – To mnie właśnie przekonało, żeby dołączyć do Kolejorza. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Chcę osiągać sukcesy, ale przede wszystkim chcę pomagać zespołowi w zwycięstwach, tak bardzo, jak to możliwe. To jest moja praca – mówi.

Twierdzi, że jest graczem zespołowym, który zawsze będzie walczyć dla drużyny. – Słyszałem też wiele o kibicach Lecha i wiem, że są bardzo oddani. Grałem w klubach, w których presja była duża, m.in. w Norymberdze i Kolonii. Lubię to – cytuje jego wypowiedź oficjalny serwis klubowy.

Trzy i pół roku spędził w FC Nurnberg. Rozegrał w tym czasie ponad osiemdziesiąt spotkań, w których zdobył dwadzieścia bramek. Większość tych trafień zaliczył na poziomie 2. Bundesligi, ale w sezonie 2018/19 wystąpił dwadzieścia dziewięć razy w 1. Bundeslidze, gdzie strzelił cztery gole oraz dołożył do tego cztery asysty przy trafieniach kolegów.

W tym tygodniu wygasł jego kontrakt z klubem z Bawarii. Wcześniej grał w duńskim Randers FC (34 bramki w 78 meczach), włoskim FC Crotone, szwajcarskim FC St. Gallen 1879, niemieckim FC Köln, gdzie debiutował w Bundeslidze i grał u boku Sławomira Peszki oraz Lukasa Podolskiego. Jak z tego wynika, piłkarski chleb jadł z niejednego pieca. Rozegrał cztery spotkania sparingowe w drużynie narodowej.

Pion sportowy Kolejorza, na czele z trenerem Dariuszem Żurawiem, nie kryje zadowolenia z pozyskania nowego napastnika. Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy twierdzi, że napastnik dobrze gra tyłem do bramki, uczestniczy w każdym ataku zespołu. Jest też dobry w grze kombinacyjnej, ale również w wychodzeniu do prostopadłych podań. Jest zwrotny, szybki i silny, groźny w polu karnym, uderza lewą i prawą nogą.

Fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Zasłużona porażka Warty

Niewiele do powiedzenie mieli Zieloni w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Goście byli w Grodzisku dużo lepiej zorganizowani, do tego nastawili się ofensywnie. Byli jednak bardzo

AliExpress sponsorem Lecha Poznań

Jeszcze jedno tej jesieni wspaniałe wydarzenie dla Lecha. Globalna platforma sprzedaży, AliExpress została sponsorem klubu. Pierwszy raz promuje się w ten sposób. Na początek w