Lekkoatletyczne emocje ze światowymi gwiazdami

W gorączce piłkarskich emocji i wrażeń – niekoniecznie pozytywnych – warto zwrócić uwagę, że już w najbliższą niedzielę, całkiem blisko Poznania, bo w Berlinie będzie okazja zobaczyć czołówkę najlepszych lekkoatletów Europy i świata na corocznym mityngu ISTAF. Mityng odbędzie się na Stadionie Olimpijskim, tak szczęśliwym dla Anity Włodarczyk, która kolejny raz pokusi się o próbę pobicia rekordu świata.

W niedzielnych zawodach będzie można zobaczyć startujących w 16 konkurencjach dziesięciu mistrzów Europy z Zurychu 2014, siedmiu mistrzów świata z Moskwy 2013, pięciu złotych medalistów IO z Londynu 2012 oraz dwoje aktualnych rekordzistów świata.

W kilku konkurencjach dojdzie do rewanżowych pojedynków za rozegrane niedawno ME w Zurychu. Zainteresowanie wzbudza start kontrowersyjnego gwiazdora średnich dystansów – Francuza Mahiedine’a Mekhissi-Benabbad’a zdyskwalifikowanego za niesportowe zachowanie podczas finałowego biegu w Zurychu.

Dla polskich kibiców okazją do dużych emocji będzie pojedynek na 800 m naszego mistrza z Zurychu Adama Kszczota z aktualnym rekordzistą świata Etiopczykiem Mohammedem Amanem. Na tym dystansie pobiegnie też mistrz olimpijski z Londynu na 1500 m Algierczyk Makhloufi Taoufik.

W rzucie młotem kobiet reprezentantka gospodarzy, Betty Heidler będzie chciała zrewanżować się Anicie Włodarczyk za przegraną w Zurychu i ostatnio w Warszawie. W dysku mężczyzn Piotr Małachowski znowu zmierzy się z Hartingiem, a w kole pchnięcia kulą zobaczymy Tomasza Majewskiego. Znając rozmach i perfekcjonizm gospodarzy można się spodziewać wspaniałego widowiska. Na chwilę obecną można jeszcze kupić bilety we wszystkich kategoriach cenowych (najtańsze 9 Euro, najdroższe – 39 Euro) bezpośrednio na stronie organizatorów www.istaf.delub telefonicznie na gorącej linii +49 (0)30 20 60 70 88 99. Ponieważ dojazd do Berlina nie jest ani skomplikowany, ani drogi jest okazja, żeby być uczestnikiem wspaniałego lekkoatletycznego show, a co najważniejsze z udziałem naszych zawodników w roli gwiazd.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w