Lech inwestuje w akademię. To jego priorytet

Sportowo Lech Poznań chyli się ku upadkowi. Brakuje mu ludzi znających się na prowadzeniu klubu piłkarskiego. Za to jako przedsiębiorstwo rozwija się znakomicie. Właśnie pokazuje wizualizacje nowych obiektów akademii. Liczy, że będzie mógł szkolić jeszcze lepiej i zarabiać na wychowankach jeszcze większe pieniądze.

We Wronkach zostanie zbudowane nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha Poznań. Generalnym wykonawcą będzie firma Projprzem Budownictwo, a budowa właśnie rusza. Klub wyda 40 milionów zł, z czego połowa to rządowa dotacja. Koniec inwestycji przewidziany jest na 2022 rok.

Już 30 września gotowy będzie budynek piłkarskiego symulatora. Austriacki partner klubu zainstaluje tam urządzenia pomagające doskonalić piłkarskie umiejętności. Będzie można z nich korzystać od nowego roku. Szatnie, internat, pokoje dla młodych zawodników, zaplecze socjalno-techniczne, sala konferencyjna powstaną do połowy 2022 roku.

Prezes Karol Klimczak przyznaje, że rozwój akademii to priorytet Lecha. – Chcemy konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy – twierdzi.

Udostępnij:

Podobne

Warta ukradła mecz Pogoni

W futbolu co jakiś czas zdarza się, że drużyna wyraźnie słabsza, koncentrująca się głównie na obronie, sprawia niespodziankę i odbiera punkty faworytom. W tym właśnie