Kamil Jóźwiak wyleci za ocean?

Chicago Fire, klub ligi MLS, chce pozyskać Kamila Jóźwiaka, skrzydłowego Lecha – taką informację można przeczytać w „Głosie Wielkopolskim”. Lech gotów jest skorzystać z tej opcji, bo od dawna nie sprzedał żadnego z wychowanków. Liczył na oferty dla Roberta Gumnego, ten jednak uległ kontuzji. W tej sytuacji klubowe finanse może uratować 21-letni Kamil.

Liga MLS ma się coraz lepiej, do klubów z USA trafiają coraz wartościowsi piłkarze, już nie tylko po to, by tam dokończyć karierę. Do Chicago Fire przeszedł kilka lat temu Nemanja Nikolić z Legii, w ubiegłym roku Przemysław Frankowski z Jagiellonii, niedawno New England Revolutions za 4,5 miliona euro pozyskał Adama Buksę z Pogoni Szczecin. Mówi się, że w tym samym kierunku mogą podążyć Jarosław Niezgoda (Legia) i Jacek Góralski (bułgarski Ludogorec).

Wiele lat temu w klubie z Chicago grali Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki, Piotr Nowak. Wtedy jeszcze „Strażacy” płacili dużo mniej niż obecnie. Teraz, jak się mówi, Jóźwiak mógłby zmienić klub za 3 miliony euro. Lech, choć znajduje się w dużej potrzebie, będzie chciał wytargować więcej. Gdyby rzeczywiście Jóźwiak tej zimy pożegnał Poznań, jego dotychczasowa drużyna byłaby znacznie słabsza niż jesienią, straciła bowiem także Amarala, a zamierza pozyskać tylko zastępcę Gumnego.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Brak transferów pracy trenerowi nie ułatwia

Maciej Skorża liczył, że przygotowania do nowego sezonu będzie mógł zacząć z nowymi piłkarzami. Otrzymał tylko Portugalczyka Pereirę, prawego obrońcę i wcześniej zakontraktowanego Radosława Murawskiego.

Superliga hokeja na trawie finiszuje

Zakończono część rozgrywek superligi hokeja na trawie mężczyzn. Pierwsze miejsce zajął obrońca tytułu Grunwald Poznań, a drugie Pomorzanin Toruń. Te dwa zespoły zagrają w najbliższy

Nowi trenerzy w sztabie Macieja Skorży

Za przygotowanie fizyczne piłkarzy Lecha będzie odpowiadał czeski trener Antonin Čepek, współpracujący z Karolem Kikutem. Trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski, znany z pracy m.in. w