Dariusz Skrzypczak asystentem Dariusza Żurawia

Były pomocnik Kolejorza, od lat mieszkający i pracujący w Szwajcarii, wszedł w skład nowego sztabu szkoleniowego. Będzie asystentem pierwszego trenera. To trzykrotny mistrz Polski, piłkarz obdarzony fantastycznym, mocnym strzałem z dystansu. Rzadko zdobywał bramki, ale zawsze były one wielkiej urody.

Jest wychowankiem Rawii Rawicz. W Lechu spędził 13 sezonów, trafił tu jako piętnastolatek. To jeden ze „źrebaków” Wojciecha Łazarka, takich jak nieco starsi od niego Jarosław Araszkiewicz, Damian Łukasik, Dariusz Kofnyt – nastolatków, którym legendarny trener dał szansę, a oni ją wykorzystali, wygryźli doświadczonych kolegów. Największe sukcesy odnosił podczas kadencji innych trenerów, na przełomie lat 80. i 90. Siedmiokrotny reprezentant Polski. Debiutował w meczu przeciwko Francji rozgrywanym na stadionie Lecha.

Wyjechał z Polski, podpisał kontrakt ze szwajcarskim FC Aarau, grał też w innych klubach. Został tam na stałe. Zdobył uprawnienia trenerskie, specjalizował się w szkoleniu młodzieży. Wspólnie z Ryszardem Komornickim prowadził FC Aarau. Był też instruktorem trenerów. Kiedy przybywał do Polski, zawsze znajdował czas nie tylko na odwiedzenie rodziny w Rawiczu, ale i swego byłego klubu w Poznaniu. Pozostawał z nim w kontakcie, chętnie rozmawiał z poznańskimi dziennikarzami, dzielił się opiniami na temat sytuacji Kolejorza. Kiedyś wymieniało się go nawet jako potencjalnego trenera Lecha.

– Jego lechowa tożsamość będzie dla nas nieoceniona w kontekście wprowadzania do naszego zespołu młodych piłkarzy. Tym bardziej cieszymy się, że Darek oprócz swojego cennego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego może podzielić się z nimi również tym związanym ściśle z naszym klubem. W Szwajcarii mógł pochwalić się sporą renomą, prowadził wykłady dla młodych trenerów i był bardzo szanowany w środowisku piłkarskim – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

Rysunek Jarka Czyża pochodzi z „Alfabetu Lecha Poznań”.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter

Podobne

Zasłużona porażka Warty

Niewiele do powiedzenie mieli Zieloni w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Goście byli w Grodzisku dużo lepiej zorganizowani, do tego nastawili się ofensywnie. Byli jednak bardzo

AliExpress sponsorem Lecha Poznań

Jeszcze jedno tej jesieni wspaniałe wydarzenie dla Lecha. Globalna platforma sprzedaży, AliExpress została sponsorem klubu. Pierwszy raz promuje się w ten sposób. Na początek w