Bezbramkowo w tajnym sparingu

Podczas przerwy w rozgrywkach ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań, fatalnie spisujący się w tym roku, pojechali na kilkudniowe zgrupowanie do Opalenicy. Na jego zakończenie rozegrali mecz kontrolny z Miedzią Legnica, z którą niedawno w lidze przegrali.

Tym razem Lech osiągnął lepszy wynik – bezbramkowy. Niczego nie wiemy o przebiegu tego spotkania, ponieważ decyzją Adama Nawałki zostało utajnione. Być może trener chciał z zespołem ćwiczyć zaskakujące rozwiązania taktyczne, dzięki którym nie da szans przeciwnikom i zdobędzie mistrzostwo Polski, takie jak przechodzenie z fazy defensywy do fazy ofensywy, albo stosowanie średniego pressingu.

Jak jednak wynika z informacji opublikowanych przez oficjalną stronę Lecha, o wprowadzaniu nowinek taktycznych, czy wypracowaniu choćby jednego schematu atakowania nie mogło być mowy, skoro nastąpił jeszcze jeden „przegląd wojsk”. W drużynie Kolejorza wystąpiło aż 19 zawodników, w tym kilku z zespołu rezerw, którzy dopiero marzą o debiucie w ekstraklasie.

Oto lista zawodników, których sprawdził trener Lecha: Jasmin Burić, Matus Putnocky ,Piotr Tomasik, Marcin Wasielewski, Maciej Gajos, Mihai Radut, Łukasz Trałka, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Maciej Makuszewski, Darko Jevtić, Wołodymyr Kostewycz, Dimitiris Goutas, Vernon de Marco, Timur Żamaletdinow, Łukasz Norkowski, Paweł Tupaj, Jakub Karbownik, Mateusz Skrzypczak. Lista ta byłaby jeszcze dłuższa, ale kilku graczy pierwszej drużyny otrzymało powołania do reprezentacji.

 

Udostępnij:

Podobne

Porażka Warty w Lubinie

Nie idzie ostatnio Zielonym. Przegrali z Lechem Orzy Bułgarskiej, tydzień później ulegli 0:1 w Lubinie Zagłębiu. Za każdym razem wynik był sprawiedliwy. Bez Adama Zrelaka